Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a diákhitel? Mit kell...

Mi az a diákhitel? Mit kell tenni az igényléshez? Hány éves korig lehet ezt igénybevenni? Milyen irányú tanulmányokra vehető igénybe? Mik a buktatók?

Figyelt kérdés

Légyszi ne a diákhitel.hu címét adjátok meg nem a reklám érdekel hanem a tapasztalatok!

Kb 8 éve érettségiztem.


2009. júl. 23. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a diákhitel? kapsz pénzt, amit majd visszafizetsz. Még simán igénybeveheted, amíg tanulsz, igényelheted. 10 félévig lehet felvenni, akár nappalis vagy akár nem. Kitöltöd a kérelmet, és ennyi. Majd utalják neked olyan ütemezéssel, ahogy kérted, és amekkora összeget kértél. Félévente egyösszegben, vagy havi bontásban.
2009. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A visszafizetéséről annyit, hogy nyögheted egy életen át, ha sok időre veszed fel! Csábítanak azzal, hogy nem kell addig fizetned, amíg nem lesz suli után munkád!Csak azt nem teszik hozzá, hogy amikor abbahagyod a sulit és amíg el nem kezdesz dolgozni megy rá szépen a kamat!

100 000 Ft-ot több mint 3 évig tartott visszafizetnem (nem találtam jól fizető állást és csak a minimális összeggel tudtam törleszteni).Az is benne van a pakliban, hogy nem találsz a végzettségednek megfelelő állást, de hát dolgozni kell.

2009. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindneki panaszkodik, hogy milyen szar a diákhitel, tök szívás stb. Előbb kellett volna okosnak lenni, és alaposan utánajárni, nem panaszkodni utána... Párezer ft-ot meg lehet keresni, annyit kell havonta fisszafizetni. Persze, sokáig fizeted, de ennek tudatában veszed fel (elméletileg, mivel utánajártál, és nem csak az lebeg előtted, hogy juj de jó, kapok sok pénzt)
2009. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg sok idő lehet, míg visszafizeti az ember, de ez attól függ, hogy milyen állásod lesz. Én úgy tudom, hogy az első két évben (miután munkát találtál) 6000 Ft körül van a havi befizetendő, utána meg a nettó fizetésed 10%-ával törlesztesz. Legalábbis a férjemnél így van. Ő kb. 27 lesz, mire kifizeti az egészet. Anno 600ezret vett fel. Ha nincs más megoldás és nem tudod befizetni a tandíjat, akkor vedd fel, de azért, hogy elbulizhasd, azért nem érdemes. Még mindig alacsonyabb a kamata, mint egy személyi kölcsönnek.
2009. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!