Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly 2 féléven keresztül...

Tavaly 2 féléven keresztül utalták a Bursa Hungarica felsőoktatási ösztöndíjat. Most újra pályáznom kéne rá, mert sajnos nincs már meg az értesítője?

Figyelt kérdés
Úgy rémlik, mintha 6 félévre ítélték volna oda, de ebben nem vagyok már biztos? A másik, h. 2 kategóriában kaptam: (önkormányzati) + (intézményi) + (ha jól emlékszem volt egy 3. kategória, amit nem ítéltek oda. Erre lehetne még pályáznom?)
2012. aug. 21. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én eddig minden félévben megpályáztam. Úgy tudom, hoyg egy félévre ítélik meg.
2012. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden félévben kell pályázni, pályázz!
2012. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja, mi a szarért válaszol?


Kérdező, a Bursát 2 (két) félévre ítélik oda, tavaszi és következő tanév őszi félévére.


Így van a ciklus:


- Szeptemberben kiírják

- Októberben beadod

- Novemberben döntés születik

- December első napjaiban kiértesítenek a döntésről

- Februártól kapod 10 hónapig:

Feb-már-Ápr-Máj-Jún valamint Szept-okt-Nov-Dec-jan


Jözben a Szeptemberben indul az új ciklus.


Tehát most szeptember közepe-végefelé kell figyelned, akkor igényelheted a 2012/13/II. és a 2013/2014/I. félévére.


Amúgy nincs 3. kategória, A és B típus van, egyik középsulisoknak, akik egyetemre készülnek (középsuli utolsó féléve+egyetem első félévére nyerhetik el) a másik pedig már egyetemistáknak akik ugye tavaszi+őszi párosra nyerik el.


Önkormányzat adhat maximum 6500 forintot, melyet az intézmény megduplád, de maximum 5000 forintig. Emellett kaphatsz megyei részt is de földi halandót nem láttam, aki a megyétől kapott volna :D De ez egy pályázat, az önkori+megye eldönti ad-e és mennyit, az egyetem meg duplázza may 5000 ft-ig.

2012. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de itt hátha vannak olyanok akik jól vágják a témát. mennyire kell hátrányos helyzetűnek lenni ahhoz, hogy valaki megkapja? vagy ezt teljesen az aktuális önkormányzat dönti el? én szombathelyen próbálnék pályázni, de sehol se találom a feltételeket.
2012. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. valaszoló. Nálunk nem így működik, tényleg szoktam minden félévbe pályázni, mert itt az önkormányzatnál ezt kérték. Úgyhogy nem kell rögtön durrogni.
2012. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Tessék elolvasni a Bursa kiírását, a Wekerle oldalán elérhető.

2 félévre ítélik meg hivatalosan.

Ha az önkormányzat tényleg kéri a félévente pályázást, az a saját magánakciójuk, legkevésbé sem szabályosan...

2012. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az addig rendben van, hogy most Szeptember vége felé lehet majd pályázni. Még középsulisként pályáztam a Bursára,(nem tudom melyikre, A vagy B passz...) amit meg is ítéltek, csak igazolnom kellett, hogy felvettek egyetemre. Első évben 2 szemeszteren át folyamatosan folyósították a 2x5000ft-ot minden hónapban. Nem kellett újra pályázni, meg semmi ilyesmi...


De a 3. válaszoló szerint a mostani pályázható ösztöndíjat "Feb-már-Ápr-Máj-Jún valamint Szept-okt-Nov-Dec-jan" -ban fogják folyósítani.

És Februárig miből éljen meg az ember? Az a havi 10k ft is pénz, még ha nem is tűnik soknak...

2012. aug. 22. 10:09
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem már világos. Amire anno én pályáztam középsulisként, és elnyertem az a "B" típusú Bursa:

[link]

és ott azt írják, hogy: "... Az ösztöndíj időtartama 3 x 10 hónap, azaz hat egymást követő tanulmányi félév..."

/jól emlékeztem/

Ezzel nincs semmi teendőm, mert még 4 féléven át folyósítani fogják. Tehát csak az "A" típusú lesz az, amire Szeptembertől pályázhatok.:

[link]

"...Az ösztöndíj időtartama 10 hónap, két egymást követő tanulmányi félév (2010/2011-es tanév II. és a 2011/2012-es tanév I. féléve)..." Ezt fogják csak, 2 szemeszterre odaítélni. Csak az évszám lesz más. Na hátha ez valakinek hasznos volt... :)

2012. aug. 22. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!