Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiatalok, akik szeptembertől...

Fiatalok, akik szeptembertől államilag finanszírozott egyetemi/főiskolai képzésben vesznek részt! Ti komolyan alá fogjátok írni beiratkozáskor a hallgatói ösztöndíjszerződést?

Figyelt kérdés
Hogy miután lediplomáztatok x évig itthon kelljen maradnotok dolgozni? Vallaljátok ezt? Szerintem felháborító
2012. júl. 27. 15:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
en alairom, ha meg kimegyek azon a bizonyos x even belul dolgozni, rohogve befizetem nekik a tandijjam :D
2012. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
mégis mi mást csinálhatnánk?
2012. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Első válaszoló ! Azért ez a külföld nem egészen így működik :D

Hát én sajnallak titeket kedves második. Bár mindenkinek megadatna hogy inkább önköltségesre menjen tanulni :/

2012. júl. 27. 15:53
 4/28 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo, 6 evet laktam kulfoldon, pontosan tudom, h mukodik! ;)
2012. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

ha sikerül 3 év alatt végeznem, akk ugye 6 évet kell ledolgozni. ezt 20 éven belül kell teljesíteni. marad 14 évem kimenni külföldre és összeszedni a pénzt. sztem simán lehetséges. persze először tuti nem külföldön akarok dolgozni, az is lehet pár évet lenyomok itt Magyarországon (vagy akár 6 évet).

kicsit hányingert keltő a dolog, de ez már a jövő zenéje.

2012. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Ha a diplomáddal akarsz elhelyezkedni akkor azért elég sok helyen kell különbözeti. De igen biztos jobban tudod

hát évig külföldön éltél és nincs pénzed a tándíjra?? Hmm...

2012. júl. 27. 16:01
 7/28 anonim ***** válasza:
bekerultem allamira, es nem all szandekomban visszamenni, itthon AKAROK elni, es itthon is FOGOK, ha vmi nagy gebasz lesz akkor sajnos muszaj lesz visszamenni...:( de legyel mar ennyire anyagias :D anyagi helyzetemrol ha gondolod, irok privatot ;)
2012. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
ne*
2012. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a baj a hallgatói szerződés ezen részével... ha az elkövetkezendő 20 évben nem dolgozol le 6-9 évet (ez ugye függ attól hogy hány félévet vettél igénybe), akkor - kérem szépen - nemes egyszerűséggel éhen döglesz. Ha pedig külföldre mész, nyilván egy jobb élet reményében teszed, amiből 20 év alatt simán ki lehet fizetni azt a 1,5-3 millió forintot. Hol is van ebben az a szörnyű rész? Hát igen, kissé erkölcstelenül hangzik ez a "röghöz kötés". De ha a kifejtett gondolatmenetet követed, még arra is rájössz, hogy egy ilyen rossz gazdasági helyzetben lévő ország részéről abszolút jogos volt megtenni ezt a lépést.
2012. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

hát ha gondolod..nekem mindegy xd

Csak érdeklődök ki mit gondol erről a borzadályról

2012. júl. 27. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!