Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak? Egy- a jövőben...

Mit válasszak? Egy- a jövőben nem sok elhelyezkedési lehetőséget kínáló- szakot, vagy külföldet?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Érettségi után elvégeztem egy idegenforgalmi szakmenedzser képzést, majd rájöttem, h a pici gyerekekkel való munka jobban érdekel, és belevágtam a Csecsemő- és kisgyermeknevelő szakba. Elvégeztem 1 évet, majd a nyaramat kint töltöttem Hollandiában, mint au pair. Nagyon megtetszett kint, és kaptam lehetőséget a kint maradásra (továbbra is au pairként) saját szoba+fürdő, kocsihasználat, nyelvtanfolyam...Félek, ha passziváltatok az egyetemen és kint maradok 1 évet, a sulit már sosem fejezem be...Szerintetek melyik éri meg jobban? Utazgatni, nyelvet tanulni, sodródni az árral...Vagy befejezni a sulit?

2012. aug. 25. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mostanában a külföldi munka biztosabb.
2012. aug. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyelőre Hollandiát, és majd 1 éve után meglátod. Az au pairség nem egy életre szóló munka azért, szóval ne építs rá hogy mindig ilyen körülmények között leszel vele.
2012. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elöször mindenképpen befejezném a sulit, a nyarakat töltheted továbbra is au-pair-ként külföldön.

De ez nem annnyira biztos munka, hogy erre lehetne alapozni, viszont ha ott állsz szakma nélkül pár év múlva, meg au-pairként sem alkalmaznak többé, akkor hiába akarsz bármit is kezdeni, végzettség nélkül sehová nem vesznek fel.


Az utazgatni, nyelvet tanulni, sodródni legfeljebb nyári szünetre alkalmas elfoglaltság, évekig igy élni értelmetlen, föként hogy ezzel az egész jövödet is tönkreteszed.

2012. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem is eszembe jutott, de a második váalszló megelőzött: au pariként sem dolgozhatsz éelted végéig. Erre alapoznád az egész jövődet? A gyerek, akit felügyelsz, egy idő után már túl idős lesz, de ez akkor sem egy biztos munka. Sőt, bár nem ismerem az ottani rendszert, gondolom, nincs szerződés, nem fizetsz járulékokat. Ergo, se nyugdíj, se TB nincs biztosítva ott kint számodra.


És ha esetleg 5 év után nincs rád szükséged? 26 évesen végzettség nélkül leszel.

2012. aug. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Csatlakozom az előzőhöz.

Én biztos, hogy az iskolát helyezném előtérbe.

Bár a döntés a tiéd...

(a hollandok amúgyis bunkók és útálják a magyarokat, csak sokkal szofisztikáltabbak, mint mi, ezért nem mutatják ki...)

35/F

2012. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyesben végig vinném az egy évet, ha eddig kedveltem a családot, de megfogadnám magamnak, hogy jövőre mindenképpen vissza megyek az iskolába és befejezem. Utána még mindig lehetsz megint au pair, ha nem találsz munkát, de előbb mindenképpen fejezd be a sulit és csak utána. Az már csak két év. Akkor leszel 24 éves mikor elvégzed. Utána, ha nem találsz itthon munkát, mint mondtam jöhet megint az au pair vagy más külföld meló. Csak rajtad áll, de azzal semmit sem veszted, ha most kinn maradsz, csak menj vissza mindenképpen.


Am meg mi ez, hogy akkor sosem fejezed be? Ez csak rajtad áll. Nem kislány vagy már, hogy sodródj az árral. Felnőtt emberek szerintem eltervezik, hogy mire vágynak, felmérik mivel járnának a legjobban és aszerint cselekszenek.

2012. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaah, igen és írni nem tudok :DD
2012. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!