Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Járműmérnök vagy közlekedésmér...

Járműmérnök vagy közlekedésmérnök? Melyik a jobb? Elhelyezkedési lehetőségek, stb. Leginkább olyanok válaszát várom, akinek van némi tapasztalata.

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elég nehéz lesz megválaszolni, mivel a járműmérnöki még csak 2 éve indult, a képzés 3,5 éves, így nincs olyan aki végzett volna. Kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalatra gondoltál. :)

Én a BME-n végeztem a közlekedésmérnöki alapszakon járműmérnökként, de ez nem teljesen az, ami most járműmérnöki képzés néven fut.

Egyébként valószínűleg járműmérnökként egyszerűbb elhelyezkedni, de az hogy többet kell tanulni és nehezebb, az egészen biztos.

2012. aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedésmérnökként végeztem, de nem tudtam elhelyezkedni a szakmámban, mert ebben az országban ezen terület folyamatos leépítés alatt áll, a maradék helyeket pedig a tapasztaltabbak, illetve a hozzá nem értő, de valakinek a valakije emberek töltik be (pl. BKK vezérigazgató - nevet szándékos nem írok). Bármennyire is szeretnék ezen a területen dolgozni, egyenlőre úgy tűnik, hogy nem lehetséges. A járműiparban helyezkedtem el, munka mellett szereztem egy gépészmérnöki diplomát is. Ha rám hallgatsz, akkor járműmérnökit választod, azzal jóval több helyen el tudsz helyezkedni és a fizetések is jobbak azon a területen.
2012. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. aug. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!