Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet, vagy...

Szabad bölcsészet, vagy kommunikáció és médiatudomány szakkal megy többre az ember?

Figyelt kérdés
Melyik tud hamarabb elhelyezkedni, és milyen helyeken? És nem vicces az a válasz, hogy a mekiben. Elsősorban olyanok véleményét kérdezném akihez viszonylag közel áll a téma, mert aki ezeken a helyeken végzett, nem nevezi magát büfészakosnak. Csak azok mondanak ilyeneket, akinek fogalma sincs a dolgokról, csak valahonnan hallotta. Szóval szeretnék értelmes, felhasználható válaszokat kapni:)

2012. aug. 26. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2012. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van fogalmam a dologról, van egy szabad bölcsész hallgató haverom, hogy ezzel mi a fenére megy tényleg nem tudom, de az biztos, hogy többet képeznek belőle, mint amennyire szükség van...

A kommunikáció és médiatudományon végzett egy kolléganőm nem olyan régen (a munkánknak a világon semmi köze ehhez), van kapcsolata a média világában, de mondta, hogy olyan alapon lehet csak bekerülni, hogy gyakorlatozol valahol ingyen és ha épp véletlen megüresedik egy poszt amit te csinálsz és ha épp szimpatikus vagy akkor esetleg bekerülhetsz...

2012. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Én elkezdtem a szabadbölcsészetet., de szerencsére egy félé vután rájöttem, hogy nincs értelme. Érdekes dolgokat tanítanak, az nem vitás, viszont elhelyezkedni nem igazán lehet vele. A kommédiáról nincsenek ilyen tapasztalataim, ha mindenképp ezek közül kéne választani akkor ez, de inkább keresnék mást, aminek van jövője.
2012. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem kötelező a Mekibe menni, mehetsz a Burger Kingbe is!
2012. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 delusion ***** válasza:
37%

Kérdező, én nem lehúzni akarlak, és próbálok "értelmes", "felhasználható" választ adni, de arra nem gondoltál, hogy NEM b*sztatásból mondja mindenki (99%) azt, hogy "nincs értelme elvégezni", "büfészak", és így tovább? Hanem tényleg lehet benne valami?


A szabad bölcsészetet abszolút nem tudom hova rakni, a komédia (mert bizony így becézik) pedig akkor lehet hasznos, ha mondjuk elvégzel mellette egy marketing MA-t is, és mondjuk mit tudom én, piackutató leszel. De ahhoz elég a marketing BA/MA is szerintem...


Soha nem volt jó ómen, ha valakinek könnyű dolga van/volt az egyetemen...márpedig nem nagyon hallottam még, hogy az általad kérdezett szakokon küszködtek volna az emberek.


Ha ez érdekel, csináld...csak maradj a realitás talaján.


(ps. én reálos vagyok, de nekem semmi bajom a bölcsészekkel, maga a téma még érdekel is)

2012. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szabad bölcsészetet csak akkor tanulj, ha nem ebből akarsz megélni. Érdekes, szép, meg jó, de mondj legalább egy olyan munkahelyet, ahova kifejezetten szabad bölcsészt keresnek.

Hobbinak tökéletes, ha van sok időd, pénzed, de munkád nem lesz, nem hiába mondja ezt 100ból 99 ember.


Kommunikációval akkor tudsz elhelyezkedni, ha jó vagy és vannak kapcsolataid. Persze államilag támogatottan már nem fog elindulni, szóval én akkor vágnék bele, ha van sok pénzem és kapcsolatom, hogy el tudjak vele helyezkedni, különben ez is csak időpocsékolás lenne. Így is van elég reklám meg marketingszakember.

2012. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

szerintem erre te magad is tudod a választ.

a két legnagyobb büfé szak...

2012. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nem vagyok reálos, szóval így a lehetőségeim nagyon kötöttek. Humán téren nagyon kevés helyre lehet menni, amit szerettem volna is teljességgel fizetős lett, és mivel a bölcsészetet ennyire támogatják, ezért gondoltam erre menni. De kérdezem: miért támogatják akkor ennyire ha tényleg egyáltalán nincs szükség rájuk?
2012. aug. 27. 22:50
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt a szakot simán fizetőssé tenném, mert semmi értelme nincs.
2012. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem jelentkezel jogásznak? Igaz, magolós, de még mindig jobban eltudsz vele helyezkedni, mint a kommunikációval, vagy a szabad bölcsészettel. :] Én 1 éve akartam nagyon újságíró lenni, gondolkodtam egy tömkommos gimnáziumon, de lemondtam róla, pont amiatt, mert egyszerűen borzasztóan tele van velük a piac. :( Pedig szeretek írni. :) Most 14 éves vagyok, és gyógyszerész szeretnék lenni. Le lehet szavazni, hogy mit akar itt egy kis "csitri", de szerintem tényleg ne tanuld a fent említett szakokat. Nővérem a KRE-re ment szabad bölcsésznek, én meg itt fogom a fejem. oO Biztos érdekes, meg minden, de hova menjen (legalábbis itt, M.o-n) ezzel a diplomával? :/
2012. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!