Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet, vagy...

Szabad bölcsészet, vagy kommunikáció és médiatudomány szakkal megy többre az ember?

Figyelt kérdés
Melyik tud hamarabb elhelyezkedni, és milyen helyeken? És nem vicces az a válasz, hogy a mekiben. Elsősorban olyanok véleményét kérdezném akihez viszonylag közel áll a téma, mert aki ezeken a helyeken végzett, nem nevezi magát büfészakosnak. Csak azok mondanak ilyeneket, akinek fogalma sincs a dolgokról, csak valahonnan hallotta. Szóval szeretnék értelmes, felhasználható válaszokat kapni:)

2012. aug. 26. 15:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azt mondod a bölcsészetet támogatják... Ki, hol? Épp hogy ott emelkedtek a pontszámok. A legtöbb reálos szakra belehetett jutni minimál ponttal, mert azt támogatják, míg a BTK-s szakokon magas ponthatárok lettek. Talán a nyelvi szakoknak van értelme, mert hiába jó dolog a tanárképzés, ha egyszerűen nincs olyan iskola, ahol taníthatnának. Az összes többi meg töltelék.
2012. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, aktuális-e még a téma.


Végzett kommosként azt tudom mondani, hogy nekem egy mázlim van, mégpedig az, hogy két szakosként végeztem az iskolát, azaz van még egy másik diplomám a komm mellett.

Eredendően a komm vonal érdekelt, nem a másik szak, de egyrészt semmi használható tudást nem kaptam, másrészt pedig borzasztóan nehéz benne érvényesülni, így kénytelen vagyok a másik vonalamon próbálkozni. Így, ilyen formában nem bánom a dolgot, mert a másik szakom erős, de önmagában ezekre bölcsész területre jelentkezni nem éri meg. Egyikre sem.

Barátnőm is elvégezte a komédiát, és tényleg a Mekiben dolgozik vele. :/ Van, aki sikeresen beverekedte magát a helyi médiumokhoz, de ő sem jutott feljebb a ranglétrán, ha jól tudom vágó/operatőr a helyi tévénél, és alig keres valamit.

Ez a szomorú igazság, én is örülnék, ha nem így lenne, de a tapasztalatok ezt mutatják.


Ennek ellenére ha mégis a komédiát választod, akkor érdemes aktívnak lenni, pl. videókat készíteni, írni, publikálni mindenhol, stb., emellett érdeklődni, nyitottnak lenni, akkor talán van esélyed arra, hogy komolyabban érvényesülni tudj a szakmában.

2012. dec. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!