Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme ennyi idős gyerekn...

Van értelme ennyi idős gyereknek orvosnak készülnie?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki tudja, hogy ki Czeizel Endre! Ugye neki van most is egy műsora a tv2-n, a "9 hónap". Egy általános iskolás lánynak ez a műsor nagyon tetszik, mindig is foglalkoztatták az ilyesmi dolgok..

Eldöntötte 6. osztályosan, hogy ezzel szeretne foglalkozni(tudja, hogy még pici ahhoz, hogy eldöntse).

Mind a 6 évben kitűnő volt, sajnos még nem derült ki milyen biológiából és fizikából, mert ezek az órái idén lesznek először!

Komolyan foglalkoztatja ez a kérdés és ennyi idősen már orvosnak készül..

Ha tényleg okos és van hozzá esze (az anyukája biológia tanár) lehetne orvos?

Tudom, hogy még nincs értelme ezen gondolkozni, de lenne értelme ennyi idősen már "készítgetni" rá?

Úgy értem hamarosan továbbtanul és már ilyen gimnáziumot kéne választania! Milyet ajánlatok? A Lovassy László gimnáziumban gondolkodnánk..



2012. aug. 26. 22:58
 1/10 anonim válasza:
96%
6.ban én patológus akartam lenni, mert az egyik helyszínelős sorozatból a hullaboncoló néni volt a kedvencem. de rájöttem nem bírom a vért, szal elmentem grafikusnak. lesz ez még így se :D
2012. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Külön nem kell felkészíteni erre. Én kb 15 szakmába szerttem bel életem során, gondolom, Te sem vagy másképp vele. De ha mégis ezt akarja, örülj neki. Én 16 évesen döntöttem el, hogy orvos szeretnék lenni. Már késő volt, és sosem leszek az. Ő még lehet.


Várd meg, mennyire marad meg ez a vágya két év biológia után.

2012. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mint biológia tanár és szülő látom rajta, hogy vág hozzá az eszee!
2012. aug. 26. 23:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi pályához az ész az csak egy dolog. Elhivatottság kell. Tanulja a dolgokat úgy ahogy ő szeretné, aztán majd kiderül mi lesz belőle. Veszprémiek vagytok?
2012. aug. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Veszprém megye, igen!
2012. aug. 27. 09:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen szintem elkezdhettek foglalkozni vele, úgysem árt az, de még nem kell túl komolyan venni a készítést, nehogy esetleg ez vegye majd el a kedvét a dologtól. Az nagyon szép, ha már érdekli, de még itt a 7. és 8. osztály, van még idő kitalálni a gimnáziumot, az egyetemet pedig végképp. Lehetséges, hogy majd épp a gimi alatt fog más mellett dönteni. Tehát erőltetni nyilván semmiképp sem kell, de ki fogja ez még forrni magát, ne aggódj.
2012. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 29. 23:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Én hatodikban mindenáron állatorvos akartam lenni, most a BME-n vagyok építőmérnöki szakon, szóval ez még sokat fog nála változni...
2012. aug. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ember..én 2éves korom óta akarok orvos lenni XD

Van aki "születik" egy szakmára..nem tudom hogy miért,de már amikor először megkérdezték tőlem,én már akkor is ezt válaszoltam..most vagyok 16 eü suliba járok és nem változott a véleményem :D

Hagy csinálja a gyerek azt amit akar,amit szeret.

2012. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó, ha már ebben a korban tudja, hogy mi szeretne lenni, és persze lehet, hogy még változni fog, de ha tényleg van érvéke hozzá és még az édesanyja is tud segíteni rengeteg idő van finoman készíteni rá és akár az egyik legjobb is lehet a szakmájában.

Amúgy én is pont hatodikos koromban találtam ki, hogy orvos leszek, és láss csodát ma az orvosi egyetem padjait koptatom.

2012. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!