Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz elvégezni egy felsőfokú...

Nehéz elvégezni egy felsőfokú szakképesítést mint banki szakügyintéző? Milyen álláslehetőségei vannak? Kb. mennyi lehet a fizetése?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Júniusban "végeztem" banki szakügyintézőként. Ha a megfelelő felkészítést megkapod akkor van esélyed elvégezni. Nálunk 12 emberből kettőnek sikerült az írásbeli vizsgája, ők voltak a javító tanár seggnyalói, a többit gondolom nem kell részletezni. :) Mindkét évben teljesítettem a 4.5-ös átlagot, így se lett meg az írásbelim.


Mivel az önéletrajzban nem szerepel az, hogy egy modul hiányzik (sikertelen) a vizsgából, ezért a munkáltatók csak azt látják, hogy elvégeztem a képzést. Június óta munkát keresek, eddig kb. 70 helyre jelentkeztem. 2 helyre hívtak be személyes interjúra de nem vettek fel dolgozni.


Bérként először nettó 90 ezret írtam, a személyes interjún közölték velem, hogy felejtsem el. Max. bruttó 100 ezret adnak egy pályakezdőnek ilyen végzettséggel, ami ugye kb 65-70 ezer forintot jelent nettóba.


Bankokba esélytelen bekerülni ha csak valaki nem nyom be (pl. ismerős). Sehova nem akarnak felvenni pályakezdőként, pedig a banki szakügyintéző mellett van egy általános gazdasági és statisztikai ügyintéző végzettségem is. Az osztálytársaim közül sincs még senkinek munkája.


Szóval én nagyon ezt nem erőltetném a helyedben. Nekem nincsenek jó tapasztalataim az elhelyezkedést illetően.

2012. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több százan végeznek pénzügy-számvitel alapszakon és szereznek diplomát ilyen területen minden évben. És közülük sem mindenki tud elhelyezkedni ezen a területen. Borzasztó sokan vannak ilyen OKJ-s képzéssel is. Minden a jó kapcsolatokon múlik és hogy sikerül-e jól megválasztani a gyakorlati helyet. Mert ha ott tudsz bizonyítani, még lehet esélyed.
2012. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én diplomával szerettem volna bankban elhelyezkedni, nem sikerült. Szóval egy sima szakképesítéssel szerintem még ennyi esély sincs.

Tényleg sok múlhat a kapcsolaton, nemrég voltam bankban, az ügyintéző hölgy nagyon kedves és dekoratív volt, de a kolléganőjével együtt nem voltak a helyzet magaslatán. Biztos friss munkaerők, de azért alapvető dolgokat igazán tudhatnának.

2012. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát már majdcsak ott tart az ország hogy kár akárminek is tanulni ugysem lesz munkahelye, lehet diplomád akármid, mindegy mostmár elvégzem hátha szerencsém lesz....
2012. szept. 1. 13:52
 5/9 anonim válasza:
Én elvégeztem már egy évet belőle. Első félévben 4.9-es átlagom volt, a számvitelből voltam 4-es. Örültem is, mikor a legnagyobb magyarországi bankba felvettek gyakorlatra. Ott viszont nagyot koppantam, amikor közölte a főnök, az osztályvezető, hogy hiába végzem majd el, se hozzájuk, se semmilyen más magyarországon működő bankban nem lesz esélyem elhelyezkedni, mert csak gazdasági vagy pénzügyi diplomásokat vesznek fel ügyintézői állásba. Én naív meg azt hittem, hogy banki szakügyintézői végzettséggel majd banki szakügyintézőként fogok tudni dolgozni. Esetleg takarékszövetkezeteknél van esély,ott dolgozik egy srác is, aki velünk jár. Vagy a Raiffeisen műveleti központjába, ahova már érettségivel is felvesznek, tehát oda meg felesleges ez az OKJ-s végzettség, ott meg egy másik osztálytársam kezdett dolgozni. És mindenhol nagyon kevés pénzt adnak. Én kb. 10 évvel ezelőtt kaptam bolti eladóként 100 nettót. Akkor 100 bruttó mi a mai világban? Röhej, ami itt folyik. Az egyik haverom kiment Kanadába, és azt mondja ott azt dolgozol, amihez értesz, nem kérnek papaírt, csak bizonyíts. Azt mondja, Magyarországhoz képest földi paradicsom. :-(
2013. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

nem nehéz, hacsak nem vagy analfabéta ;)


Én is elvégeztem a BGF-féle banki szakügyintézőt (2011-2013)...de akármilyen bankba mentem EGYIK ÜGYINTÉZŐNEK SEM volt diplomája, sőt, sokan még közgázból sem érettségiztek a gyakorlati helyemen :D csak annyi nemtom hány tíz éve kezdték és ennyi. Bankba jutáshoz csak protekció kell, (ügyintéző munkakörbe)


Én nem vagyok stréber, de leülök tanulni (amiből MUSZÁJ (számvitel,gazdjog,banktan,adó, KKV,VAPA ilyesmik - de pl üzleti komm meg HR-t leszartam :D jah és statisztika.. mondjuk elég penge vagyok matekból, de a többiek nem szerették) és nevetve mentem át az írásbelin :D egy vicc volt. ja és gimiben sem tanultam semmi közgazdasággal vagy számvitellel kapcsolatot... és egy vicc volt az egész.. komolyan én szégyelltem magam hogy milyen emberekkel együtt kaptam meg a papírt...már annyira beleverték a fejünkbe az anyagot, hogy nem tanultam szóbelire semmit, a végső jegyem így is 5-ös (94%) lett... a követelmény viszont mindenből a minimum 60%, és sok tantárgyból pl számvitelből van olyna hogy meg írsz egy ZH-t majd a VÉGÉN 200 fogalomból 5-öt meg kell válaszolnod, ha abból 3 helytelen, ki sem javítják a dogádat... de ha minden tárgyból tanulsz vizsga/zh előtt 2-3 órát tárgyanként akkor cső-cső


Azóta PROTEKCIÓVAL bekerültem egy könyvelő irodába, és semmi pénzért nem mennék bankba... nagy az isten állat kertje, és ha lenne külön állatkerti etető helység azt bankbak hívnák... plussz lelkileg is kibuksz.. vagyis hogy én kibuktam, mikor jön a 90 éves néni sírva hogy a fia a lakására vett fel jelzálogot de nicns annyi nyugdíja hogy kisegítse...legszívesebben mindenkinek odaadnám a pénzt, de nem lehet...sajnos :D na de mindegy aki bírja az ilyeneket annak nem para


ja és ez egy átlag kisvárosi bank, nem egy pesti nívós hely.. szóval lehet hogy mondjuk xy budapesti központi bankjába nagyobb levárások vannak és kevesebb hülye, de oda szerintem már réges-régen eldöntötték kinek a fia/lánya kerül be.

2014. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
előző válaszoló: 21/L
2014. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
és bocsi a sok elírásért, csak melózom és bent van a főnök szóval gyorsan írtam :P
2014. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én idén végeztem , és szerintem könnyű volt csak felfújták az egészet. Maga az egész egyszerű, viszont a tételek nehezek ha nem magyarázzák el rendesen.

Erősen ajánlom a jó gyakorlati hely keresését.

Én nem ebben a szakmában helyezkedtem el de szorosan kapcsolódik hozzá, függő biztosító.

2014. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!