Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha nem vezsnek fel...

Mit tegyek ha nem vezsnek fel kollégiumba Budapesten? Segiccsetek lécci, nagyon fontos! (bövebben lent)

Figyelt kérdés

igazábol tanácsokat szeretnék hallani,mert engem most vettek fel pestre egyetemre de félek hogy nem fogok kollégiumot kapni mer nagyon sokan mondták, hogy kb azokat vezsik fel az elsö évesek közül koleszba akiknél a családba az egy főre juto netto jövedelem joval 40 ezer alatt van(corvinusrol van szó) és nálunk ez kb 45 ezer...nincs több testvérem ,105 km-re lakok Bp-töl(vonattal 2 ora) viszont anyukám rokkantnyugdíjas...szoval nem tudom mennyi esélyem van rá... de nagyon félek mert a kolesz az egyedülli reményem.. albérletet nem tudok fizetni még ugyse nagyon h többen vaguynk(ugyis min 30 ezer rezsivel fejenként) és hát nemtudom micsináljak ha ez bekövetkezik... van esetleg pesten oan kolesz is ami nem kimondottan iskoláké és mehet oda bárki? v tudok majd egyetem mellet annyit dolgozni h mégis fizessem az albérletet??ááááá félek nagyon

ja és egyébként modnta nekem valaki, hogy ienkor be lehet menni az önkormányzathoz és ott a megfelelö illetékesnél el kell monddani h télleg szükségem van a kollegiumra és azt mondjam hogy saját magamat tartom el és igy adnak vmien igazolást ezzel kapcoslatban és ha azt elküdlöm a kollegiumi jelentkezésemmel együtt akkor tuti felvesznek(tudom ez nem vmi tiszta modja mer nem igaz h teljesen saját magamot tartom el de télleg nemtok már mit kitalalni:(

segicccsen légyszives valaki!!!

(tudom sokan irni fogják h diakhitel... de igen..felvezsem mindeképpen de ha koleszt megkapom akkor is épp hogy kijövök azzal együtt)

elöre is köszi a válaszokat


2009. júl. 27. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vesznek föl, tud fellebbezni, ahol leírhatod külön, hogy anyukád rokkantnyugdíjas.

Ha így sem vesznek föl, lehetőséged van más, pl. középiskolai koleszba menni, csak körbe kell kérdezni.

Aztán Pesten vannak Hostelek, ami olyan (nem oan!!!) intézmény, mint egy kolesz, csak fiatal felnőtteknek, és nem kerül olyan sokba, mint egy albi.

2009. júl. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Általában önkormányzati helyek is vannak, ezért érdemes a helyi önkormányzatra bemenned megérdeklődni.
2009. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha netán nem vesznek fel, lehet kérni, hogy tegyenek várólistára, ami azt jelenti, hogyha időközben kiürül egy ágy, akkor mehetsz oda. Ez azért fontos, mertegyrészt általános jelenség, hogy akik "kezdő kolisok", hamar kiábrándulnak belőle, mert nem tudnak tanulni/aludni, stb., szóval jellemző, hogy az első félévben sokan lelépnek, másrészt a Corvinuson, ha jól hallottam, nagy a szórás, így is üresedhetnek meg helyek.


De drukkolok, hogy kapj kolit!

2009. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
diákhitel és diákmunka
2009. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tarkarétre felveszik a gólyákat, egy csomó hely van nekik fenntartva minden évben. Egyébként sincs tele.
2009. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!