Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételi! Hogy lehet,...

Pótfelvételi! Hogy lehet, hogy pont annyi a ponthatár, mint amennyi pontom van?

Figyelt kérdés

A rendes eljárásban 240 pont volt mindenhol a felvételi ponthatár. Én olyanra jelentkeztem, ami csak költséges formában indul.

Rendes eljárásban nem adtam be, csak pótfelvételin. Este nézem a ponthatárt, pont 304 pont a határ, és nekem is annyi pontom van.

Hogy lehet ez? Hogy lehet, hogy 64 ponttal több, mint rendes eljárásban?

Nem kaptam hivatalos sms-t, csak este 6körül annyit, h elérte a ponthatárt a pontszámom. Mire számíthatok így?



2012. aug. 30. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felvették nyugi :) én is így jártam tavaly. Pótfelvin 130 pontot ugrott a ponthatár az eredetihez képest.
2012. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! :)

Hát amúgy én arra számítottam, hogy nem lesz valami magas pontszám, mert ugye legtöbben azok jelentkeznek pótfelvételin, akiket nem vettek fel sehova sem.

2012. aug. 30. 08:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Az az oka, hogy valószínűleg te vagy a keretlétszám "utolsó" pályázója, ezért van nálad húzva a ponthatár. De ha annyi pontod van, mint amennyit kihirdettek, akkor felvettek :)
2012. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! :)

Ez is megfordult a fejemben, meg az is ami kevésbé valószínű, hogy egyedül csak én jelentkeztem(ilyen szakra, ebben az intézményben). Erre a szakra a rendes eljárásban is csak kb 2500-an jelentkeztek, meg hát 180000 egy félév. Ebből gondoltam.

De akkor a lényg, h valszleg megvan. :)

Köszi a válaszokat!

2012. aug. 30. 08:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálad húzták meg a ponthatárt.
2012. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te vagy az utolsó felvett ember.
2012. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Mondjuk ez így nem jó(jó persze, nekem jó), mert akit sehova sem vettek fel, és beadta kevesebb ponttal, nem vették fel. Én mindig azt hittem, hogy a ponthatár kb annyi, mint rendes eljárásnál, vagy még alacsonyabb.

2012. aug. 30. 11:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy költői kérdés: tudod, hogyan határozzák meg a ponthatárt?
2012. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet te jelentkeztél egyedül arra a szakra.

Azért sok ember nem teheti meg a fizetős szakot.

2012. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 rico78 válasza:

Igen, én is így jártam most...

Valami iszonyat nagy mázlistának éreztem magam, hogy épphogy bekerülhettem, de aztán rájöttem, valójában nem erről van szó.

Szerintem arra a szakra, amire te is és én is jelentkeztünk, arra max. 1,vagy 2 ember adhatta be. Ha 2, akkor a másiknak még több pontja lehetett... Ennyi.

Kissé megtévesztő ez a pótfelvételi ponthatár a suliknál, mert hírértékkel bír, ha pl egy adott szakra, ahol a minimum 240, oda végül 420-as ponthatárt szabnak ki. Lehet, hogy ott is egyetlen jelentkező akadt, akinek 420 pontja volt, csak épp nem adta be egy helyre sem anno, halasztani akart, most viszont meggondolta magát...

És egy másik ember pedig utólag látja azt a ponthatárt és azt gondolja: "de jó, hogy nem azt a szakot jelöltem meg, nem vettek volna fel!"

Pedig dehogynem!

2012. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!