Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó pályacélt tűztem ki magamnak?

Jó pályacélt tűztem ki magamnak?

Figyelt kérdés

most megyek 10. osztályba, biológia-kémia tagozaton. a biológia a szenvedélyem. egyszerűen szükségem van arra, hogy olvassak "szakmabeli" dolgokról. lehet, hogy furcsán hangzik, de így van. mások pl elolvasnak egy regényt a szabadidőjükben, én szivesebben olvasgatok a mikrobiológiai tankönyvből, amit a könyvtárból vettem ki, vagy a Brehm Alfréd - Állatok világa c. könyvből. eléggé érdekes.

a részleteket nagyon szeretem, és ha az a dolog amiről éppen tanulok nagyon kicsi. pl az egysejtűek , apró élőlények az érddseklődésem központjában állnak. a különböző gombák, és baktáriumok által kibocsájtott kémiai anyagok is érdekelnek.


arra gondoltam, hogy biológus szeretnék lenni, leginkább mikrobiológus vagy molekuláris biológus.


nem azért, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert a részletek érdekelnek. biológiából és kémiából ötös vagyok, matekból is, és fizikából 4 es. a biológia áll hozzám közelebb.


utánna szoktam olvasni a dolgoknak, így nagyjából képbe vagyok a ponthatárokról.


úgy gondolom, hogy a szegedi egyetemen szeretnék továbbtanulni.


A válaszokat előre köszönöm, Csaba



2012. aug. 30. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, jó dolog, ha vkinek vannak céljai.

De nem egészen értem, milyen kommenteket vársz:D

2012. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, kevés az ilyen ember, aki igazán rajong valamiért, vannak érdekes céljai és meg is próbálja azt valósítani. Sok sikert!
2012. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki tudományos dolgokat olvas, és nem regényt. :)

Én is ilyen vagyok, csak sajnos kevésbé elmélyült.

És nehezen tanulok...



Sok sikert!

2012. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi :) ja és arra is kiváncsi lennék, hogy milyenek az elhelyezkedési feltételek?
2012. aug. 30. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, örülünk, ha valakinek vannak céljai. :) Sok sikert!
2012. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb biológus képzés Szegeden van az országban.

És ott van a közelben az MTA biológiai kutató intézete is.


Ha elvégzed, Magyarországon vagy kutató lehetsz, nevetséges közalkalmazotti fizetéssel vagy elmehetsz valami magyarországi külföldi céghez, ahol jobban megfizetnek, de jobban megkötik a kezed, mert ők főleg csak olyan kutatásokat támogatnak, amiből effektív profitjuk is lesz.


És éppen itt az oldalon olvastam valaki válaszát, aki már a doktorit is megszerzett molekuláris biológusnak mondta magát, hogy az egész milyen pocsék.


Én meg csak azt tudom kérdezni tőle, hogy mégis mi a fenét keres a biológus szakmában, és mégis ki a fene volt az, aki még doktorit is adott neki?


Sok mindenben igaza volt, de aki ilyen, az menjen el taxisnak, de ne biológusnak.

Aki biológus kutató akar lenni, abban kell hogy legyen kitartás, és az a szándék, hogy ő maga legyen a legjobb a szakmában. És ha igazán tehetséges, lehet hogy külföldre is kell mennie, de akkor már megfog tudni miből élni.


És sajnos a világon sehol sem a valódi értékteremtőket, a tudósokat fizetik meg legjobban, de még a mérnököket sem, hanem pont azokat, akik nem teremtenek semmi értéket, pl. a bankárokat.


De aki nem a tudományért megy tudósnak, hanem csak ott szeretne nyakra-főre meggazdagodni, az ne menjen el tudósnak!


Persze a ló másik oldalára sem szabad esni, mert viszont valamiből meg is kell tisztességesen élni, családot alapítani, stb.: és 90-120 ezer forintos közalkalmazotti fizetést az nagyon messze van ettől!

2013. jan. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mérhetetlenül pofátlan anyagi és munkajogi kizsákmányoládsra, ami a szakmácskát jellemzi Magyarországon, kitűnő példa az utolsó választ író szektoid agymosott. Talán még nincs késő, hogy figyelmeztesselek, mielőbb húzz el az országból diplomaszerzés után, bármi áron, mert ezek itt letaxisoznak, ha nem vagy hajlandó tehetségnek meg elhivatottságnak nevezni a méltatlan nyomorgást és lyukas gatyáig történő kiszopatást.
2019. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!