Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnék azon a kellemetl...

Hogyan tudnék azon a kellemetlen szokásomon változtatni, hogy gyakran nem engedelmeskedem magamnak?

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy tudom, hogy valamit kéne csinálnom, mégis inkább gondolkodok, pihenek helyette, stb. Köszönöm.
2012. febr. 21. 20:57
 1/3 anonim válasza:
ha gondolkodsz helyette akkor sztem nem tudsz az adott feladatra figyelni (vagy csak lehet hogy nem érdekel) koncentrációs zavarok is lehetnek..(velem is ez van) ha pedig inkább pihensz helyette akkor egyszerű lustaságról lehet szó.
2012. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Oszlasd el a képzavarodat! Mindig engedelmeskedsz magadnak csak ez nem esik egybe az elképzeléseiddel, önmagaddal szembeni elvárásaiddal. Tedd tisztába a gondolataidat!
2012. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hehe, először arra gondoltam, hogy a mondatban egy önellentmondás van. De lehet hogy sejtem mire gondolsz. Nem tudom mennyire szoktad magad hajtani (én néha túlságosan - bár néhányan mást állítanak a környezetemben). De a lényeg az, hogy sose égj ki: néha szükség van időszakokra amikor pihensz. Ez lehet hogy egy hétig tart, lehet hogy csak 2-3 napig, de ha kiégsz, akkor hónapokig. A másik, hogy mindig csak akkor láss munkához, ha kipihent vagy. Persze ha határidő van, vagy nagyon benne vagy a munkában, akkor tehetsz kivételt, de jó dolog törekedni a kipihentségre, hosszútávon sokkal produktívabb vagy úgy.
2012. febr. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!