Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs semmi nyelvérzékem,...

Ha nincs semmi nyelvérzékem, akkor tudok szerezni valaha is nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy ha a nyelvérzékem=0, akkor tudok szerezni nyelvvizsgát, vagy az ilyen listening stb... során így is úgy is el fogok vérezni?

Iskolában általában mindig megtanultam a szavakat, ugye megcsináltam a házit és a dolgoztokat is meg tudtam írni hármasra mindig(nyelvi tagozatra jártam:/). Viszont "érteni" egyáltalán nem értem, csak bemagoltam és kész. Szerintetek így lesz esélyem nyelveket tanulni?:/ Szeretnék nyelvvizsgát tenni, viszont tanárra nincs pénzem, ezért itthoni felkészülés lenne az egész. Szerintetek felesleges belevágnom, mert "tehetség" nélkül nem fog sikerülni?

Légyszi értelmes válaszokat!

Előre is köszönöm!



2012. aug. 31. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

szerintem meg tudod csinálna csak neked sokkal több energiát kell belefektetdned :S

én is most készülök nyelvvizsgára hát én nem 0 érzem de nem is túl jó

hát próbáld meg úgy a listeninget h előtte lefordítod a szöveget amit majd meghalgattsz ehez persze olyan nyevvizyga felkészítő könyv kell amibe benne van

sok sikert :)

2012. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bizonyos határidőn belül szeretnéd megszerezni, hanem olyan majd-majd módon, akkor addig nézz az adott nyelven filmeket - ugyanazon a nyelven írt felirattal -, valamint hallgass zenét és hozzá a szövegét is figyeld. Ezekkel rásegítesz a szavakra, a kiejtésre, filmek esetében a nyelvhelyességre.


Sajnos a listeningeknél az a gond, hogy a rádió recseg. :| Annyira nem lehet megérteni... Én youtube-on megannyi videót láttam már a kedvenceimről, angolul beszéltek (amúgy nem amerikai/brit származásúak, egy teljesen más nemzetiséghez tartoznak, csak Amerikában születtek/nevelkedtek, egyikük pedig ott tanult), és mivel igazán érdekelt, mit mondanak, meg is értettem. Ellenben amikor vizsgán (nem nyelvvizsgán, azom nincs, érettségin csak) kellett megérteni a szöveget, egy kukkot nem fogtam fel, mert recsegett a rádió.


Én is nyelvi tagozaton voltam, a dolgozataim rendre négyesek lettek, igeidőknél kettesek... (ez még mindig nem az erősségem), viszont ki tudom fejezni magam. Megint az a gond, hogy az emberek sokszor a nyelvvizsga papírját nézik. Pedig sok olyan van, akinek nincsen meg az a papír, pedig beszéli az adott nyelvet.


Bocs, ha túl hosszú voltam. :D

2012. szept. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sZamu válasza:
Honnan veszed hogy nulla a nyelvérzéked? A magyar nyelvet könnyen megtanultad nem? Akkor a többi is menni fog! Persze nem mindegy milyen módszerrel. Ha szeretsz számítógépen játszani, akkor ajánlom az angol nyelvű kalandjátékokat (én ezekből tanultam meg). Angol nyelvű filmek magyar felirattal , vagy angol felirattal. Illetve ajánlom ezt a könyvet: Huron's nagy szótanulós könyv.
2012. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!