Mit gondoltok, egy idén ballagó diáknak hová/milyen ágon kéne továbbtanulnia? (gimnázium kizárva)

Figyelt kérdés
Szeret rajzolni, de csak hobbiként!! Szereti megtervezni a jövőbeli esküvőjét' ill. a barátnői is kérték már meg rá. Esetleg mennyire keresett egy esküvőtervező? ill. számítástech. hasonlókkal is szeret foglalkozni, de ennek ellenére nem tudja eldönteni, hogy merre menjen tovább. Üdvözlettel: Egy anyuka
2012. aug. 31. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindennel el lehet helyezkedni ha jó vagy benne... Én nem osztom mások véleményét, miszerint csak a mérnökök tudnak elhelyezkedni. Egy jó közgazdász, jó jogász keres annyit, sőt többet is mint egy mérnök. Tehát ha a lányod, esküvőtervező akar lenni, akkor legyen az!
2012. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi az hogy gimnázium kizárva, mért?
2012. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mert úgy mond, egy sima éretségivel, elnézést a szóhasználatért, de kitörölheti az ember a seggét, utána még tovább kell tanulni és én ezt megmondtam neki is, hogy nem fogom fizetni.
2012. szept. 2. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
ööö, vannak államilag támogatott szakok is és nem olyan hűde nehéz bekerülni....
2012. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, kedves anyuka, de annál nincs rosszabb, ha beleszólnak a szülők a gyerekük életébe. Tudom, ez a szülők egyik feladata, blablabla, nade kérlek, ne Te (ne haragudj, hogy tegezlek) döntsd már le helyette, hogy hova mehet. Megszülted, onnantól kezdve gondolnod kellett volna arra, hogy egyszer felfog nőni, és lehet, hogy ő maga akar eljárni az életében. Nem szabad megtiltanod neki, hogy esetleg gimnáziumban tanuljon tovább. Pont arra való a gimi, hogy erősen felkészítsen az egyetemre, főiskolára. Olyanok választják a gimnáziumot, akik még nem tudják, hogy mik akarnak lenni, mivel szeretnének majd foglalkozni. Egy szakközépben lehet, hogy meggondolja magát, kitalálja, hogy ő gyógyszerész akar lenni, de nem tanulja elég ideig a kémiát... Ha nem tudja még, mivel akar foglalkozni, ne erőltesd a szakmát. Bár az is igaz, hogy szakközépben is szerezhet érettségit.


Az én szüleim sajnos biztosan nem fognak tudni anyagilag támogatni, de erre vannak a különböző támogatások az egyetemeken, pl. ösztöndíj, államilag támogatott félévek, létezik diákhitel is. Meg tudja oldani a tanulást az, aki valóban szeretné.


Én gimnáziumba fogok idén felvételizni, mert úgy gondolom, hogy egy erősebb érettségivel felvesznek majd felsőoktatásba, és még az anyagiaktól sem kell tartanom, és nem fogok úgy érezni, ha visszagondolok a diákkoromra, hogy elpazarolt évek lettek volna.


Egy 8.-os diáklány.

2012. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!