Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb választás egy idén felvételiző diáknak: szakközép iskola vagy gimnázium?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek. Mondanom sem kell, hogy kavarognak a fejemben a lehetőségek. Melyik a jobb? Egy olyan szakközép, ahol szakmát+érettségit kaphatok vagy gimnázium, ahol csak érettségit? (a nyelvvizsga evidens lesz, bárhová megyek) A szakközépet, úgy vettem észre, hogy lenézik(én nem). A gimnáziumban viszont csak érettségim lesz. A felső tagozat eredményeit nézik, én pedig mindig kitűnő voltam. Tanácsok? Bárkitől(tanároktól is) szívesen várom a véleményeket, megfigyeléseket, tapasztalatokat. Megköszönném a segítséget, mert akkor legalább lenne fogalmam arról, hogy merre induljak. Köszi
2012. aug. 28. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Senki sem néz le semmit, csak már elmosódtak a határok széles körben a gimnáziumok és szakközepek között. Vannak erős gimik és szakközepek úgy mint gyengék is.

Na most aszerint válasz, hogy mit szeretnél utána csinálni. Pl. ha orvosira akarsz menni akkor inkább menj egy biosz/kémia szakos gimibe. Ha inkább egy szakmát szeretnél és majd a későbbiekben azzal pénzt keresni akkor a szakközép ahol az adott szakmát tanítják.

2012. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy későbbiekben mit szeretnél csinálni. Ha tudod, hogy mondjuk vegyész szakon akarsz tanulni egyetemen akkor kémia szakos gimit keress, de ha tudod, hogy nem szeretnél tovább tanulni akkor keress egy olyan szakközepet ahol azt tanítják ami érdekel. És ha az évek alatt úgy döntesz, hogy mégis tovább tanulsz akkor elmész.


Az az igazság, hogy azért nézik le a szakközepeseket mondván mert "h*lyék", és nem gimibe valók. De ebbe az a durva, hogy nálunk mindig azt mondják, hogy a szomszéd településen van egy gimi nálunk szakközép van. Mesélétk a gimisek, hogy semmit nem tanulnak és 4.5 felett vannak. Meg, hogy nem tudom hányszor raknak be amolyan diáknap jellegű dolgokat... Nálunk meg szenvedünk a 4esért.

2012. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!