Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik adna biztosabb megélhet...

Melyik adna biztosabb megélhetőségi lehetőséget?

Figyelt kérdés

Eddig a jogi pályán gondolkodtam, végig erre készültem, de sajnos csak költségtérítéses formában indul szinte mindenütt. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak ezt a terhet, ezért 2 új továbbtanulási lehetőségen gondolkodom. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy szerintetek melyiket válasszam?

1. francia-romanisztika szakirány, ahonnan tovább képezném magam fordító és tolmáccsá, valamint elvégeznék egy tanári képzést is, hogy ha nem kapnék fordítói állást, akkor taníthatnék pl. a mostani iskolámban ahol hiány a francia tanár és csak szabadidőmben fordítanék

2. pszichológusként tanulnék tovább, hogy olyan gyermekeknek segíthessek, akik rossz családi helyzetben vannak, mint amilyenben én is voltam


Válaszokat előre is köszönöm!

18L



2012. szept. 2. 19:49
 1/4 anonim válasza:

a 2.

de az 1.nél jobban keresnél egy ismim havii 500000-ret keres fordítóként egy cégnél

2012. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Huh, hát a bölcsészeknek nehéz a soruk, azt kell mondjam... én is nyelvszakos vagyok, szerintem te ne ess bele ebbe a hibába :) Inkább akkor már a pszichológia. Mellette nyugodtan megtanulhatsz franciául.
2012. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából nagyon közel áll hozzám a francia és hihetetlenül imádom, ezért gondoltam az első lehetőségre, mert ha nem is tudok fordítóként vagy tolmácsként elhelyezkedni, akkor még taníthatok. De ha ennyire rossz, tényleg megfontolandó, hogy gyerekekkel foglalkozzak pszichológusként, bár az kissé idegőrlő munka lehet. :D
2012. szept. 3. 07:22
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es:


Gondolom az ismerősöd valami extra ritka nyelven fordító, hogy ilyen jól keres, én úgy tapasztalom, hogy angollal/némettel/spanyollal stb. nem lehet már ilyen jól keresni, túl sokan vagyunk...

2012. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!