Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Készülök az angol emeltszintű...

Készülök az angol emeltszintű érettségire, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Angol emeltet szeretnék tenni, sulimban nem indult nyelvből fakt, íg magam kell, hogy felkészüljek.

Tudásilag valahol a határon lehetek középfok-felső közt, nyelvvizsgám óta 3 hetet voltam kint Angliában, ott is sokat fejlődtem.

Honnan érdemes tanulnom? Érdemes lenne tanulótársat, vagy skypeos beszélgetőpartnert találnom?

Köszönöm, 17f Zugló



2012. szept. 5. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálgasd a mintafeladatokat, ha akarod szerezz be egy (önképző)tankönyvet, ami felkészítő feladatokat tartalmaz. Nézd meg a követelményrendszert, értelemszerűen a benne szereplő nyelvtant mindenképpen el kell sajátítanod. A hallásértést is érdemes gyakorolnod és ezt akár a a szabadidődben angol nyelvű filmekkel, zenékkel is fejlesztheted. A leveleket, fogalmazásokat mutasd be lehetőleg egy szaktanárnak, persze miután áttanulmányoztad a formai és egyéb követelményeket. Te is meg tudod majd ítélni, hogy mennyire vagy felkészült abból, hogy mennyire érted meg amit olvasol, hallasz, látsz és hogy mennyire sikerülnek jól a régebbi feladatsorok.

Alap angol órád azért csak van, nem? Ha nem, akkor nagyon érdemes elmenni egy különtanárhoz.

2012. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van alap órám is, de nem olyan az a tanár, hogy szívesen kérnék tőle segítséget, de idén advanced bookból tanulunk- filmeket szoktam úgy nézni, számokból is egyre többet értek.
2012. szept. 5. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt tudom ajánlani, ami sok vizsgára jó módszer: csináld az előző évek feladatsorait. Ha már beállsz egy stabil szintre és már mindig a minimum pontszám fölött teljesítesz, akkor nem kell izgulnod :)
2012. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!