Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika szakokon milyenek...

Informatika szakokon milyenek az emberek? Főleg BME és SZTE érdekelne.

Figyelt kérdés
Igaz, hogy tele van autistákkal? Vagy pl. mennyire "kockák" az emberek, vagy társasági élet szempontjából milyenek, meg na biztos értitek, hogy értem... Ha valaki jár(t) BME-re vagy Szegedre, vagy ismer ilyet, akkor elmondanátok milyenek mint emberek?

2012. szept. 6. 17:49
 1/5 anonim válasza:
Én az SZTE-re járok gazdinfóra, nyilván van pár fura szerzet, de azért nem állítanám, hogy "tele van autistákkal". Ez egy sztereotípia, a hallgatók nagy része egyáltalán nem kocka, elég normálisak :)
2012. szept. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Na ez a kérdés foglalkoztat engem is nagyon. Megtudtál azóta valamit? Nagyon jó lenne egy kis ízelítő, mivel matek, informatikás tőkével kéne egy jó kis helyet találni. És úgy tűnik ez nagy kihívás-.-
2012. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Pest, Pécs, Szeged, bármilyen infó jöhetne...
2012. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudtam meg semmi többet... :/ csak folyamatosan ingadozok, hogy menjek-e majd oda vagy ne...
2012. nov. 17. 14:37
 5/5 anonim válasza:

Akkor én segítek egy picit, legalábbis én ennyire tudtam utánajárni.



"

Üdv,

Talán egy fórumon láttam régebben, hogy VIK-es vagy a BME-n, 2. vagy 3.éves jelenleg, rád kerestem és itt tudok üzenni.

Én jelenleg végzős vagyok és szinte biztosan műszaki pályára megyek, de nincs konkrét rálátásom, hogy mivel járnék jól.


Eddig oda terveztem, ahova te is jársz, szintén informatika (emelt matek, info duplázással)


De most már félek :S. Egy csomó embertől hallom azt is, hogy nem akar odamenni, inkább Dunaújvárosba, Szegedre, Pécsre stb. Egy gépészmérnök pedig elvileg nagyon megbánta már, mert "a bme szar". (Utóbbi emberünk konkrétan most nem akar dolgozni se, mert annyira elvette a szociális életét az egész, és pótolni próbálná) Most, hogy hogyan döntök az elkövetkező 5 év-re, az elég meghatározó lehet az életre nézve is. A gond az, hogy szinte akárkit kérdezek, csak annyit bír mondani, hogy ne menjek az ELTE-re, mert az a szar. De egy mai 30-40-es családos ember rálátása nem olyan hiteles ebben a témában, mint aki szintén érdekelt. :(


Lényegre térve: Neked már van tapasztalatod, véleményed, rálátásod. Ha van pár perced, nagyon megköszönném, ha tudnál segíteni. (Sokat kell készülni a vizsgákra, nem a legkönnyebb szak, ez oké.)

// Milyen oda járni, milyen a hangulat, az emberek?

Ha újra végzős lennél, milyen iskolát választanál, újra ugyanezt? Mik azok amiből utólag okultál? Miket bántál meg? Miket mondanak a többiek általában erről, neked mi a véleményed róluk? Összevetve hogy érzed az egészet, jól jártál?


Előre is köszi a választ :)


Válasz:

"

Helló!


A matekot igyakazz minél jobban megtanulni, mert később szükséged lesz kb. mindenre és nem fognak ismételgetni, valamint a fizikára is gyúrj, mert lesz, amihez az is kell (pl. elektronika), és egyetem közben behozni nagy szívás (volt benne részem). Ha kitűnő voltál eddig is megeshet, hogy bukdácsolni fogsz, mert nagyot kell majd lépni. Ha pedig nem sikerül a felvételi, akkor csak egy nagyobb csalódástól menekültél meg, mert az érettségi csak egy gyenge vicc lesz pár félév után (amúgy nem kell túlizgulni).


A BME-t szarozók általában kihullott emberek, az általad említett gépész pedig nem tudta, mit vállal. Nem hibáztatom érte, mert igazán csak akkor fogod fel, amikor belecsöppentél, bár informálódhatott volna előtte.


Az ELTE infóról annyit, hogy az nem mérnöki képzés, inkább a programozáson és a matekon van a hangsúly, egyéb területeket (pl. elektromos jelek) pedig nem vagy csak sekélyen érintenek. Neked kell eldönteni, hogy ez a terület mennyire érdekel, személy szerint érdekesebbnek tartom, mint mondjuk a számítógép hálózatokat.


Közösség? Vannak különfére körök (pl. hangtechnika, "kocka" kör, akik felügyelik a koli hálózatát is, kajás körök stb.), nagy szociális igénnyel meg totál antiszocként is megtalálhatod a helyed, de arra ne nagyon számolj, hogy itt találod meg életed párját. :D


Elvileg mindenre válaszoltam, ha valami kimaradt volna, írj megint. Ezen kívül javaslom, hogy regelj a [link] -n, olvasd el a korábbi threadeket, az ottani felsőbbévesek pedig örülnek, ha segíthenek egy potenciális kollégának. :)

"


"

Hát te már jóval készségesebb választ írtál, mint mások, eddig talán te segítettél a legtöbbet, köszönöm :)


Az oldalt még biztosan végignézem, nem annyira vészesen terjedelmes. :) Tehát akkor te jó döntésnek tartod az egyetemet és szakot is és nem bántad meg?

Hát "totál antiszoc"-nak azért biztosan nem nevezném magam, társas lény vagyok, ezért is próbálok már most utánajárni, mint látod :). Ne hidd azt, hogy baromi nagy elvárásaim lennének, csak ha én elutazok Pestre, akkor ott kell majd beilleszkednem, ***-i vagyok jelenleg és nemsokára mindenki megy, amerre lát :D Nem a vele járó munkától tartok, tudom, hogy nehéz, de hát mi nem az? Inkább ezt választom, mint bármi mást, mert töriből akár egy átéjszakázás után is jó, ha előrébb jutok, nem pedig hátra, matekból meg - eddig legalábbis - még nem volt lehetetlen.


De most komolyan mondod, hogy aki természettudományt választ, annak sok év cölibátus jár? :S

Bulikon nem szoktatok GTK-n részt venni, az ilyeneket ott egyből kinézik, mert kívülálló? Valahogy csak megoldják, nem? :S Egyszerűen nem hiszem, hogy mindenki droid típus és azt se, hogy mindenki másnak meg szenvednie kell.

"


"

Egy ideig gondolkodtam, hogy talán a villamosmérnök jobb lett volna, de azóta igazolódott a választásom (hosszú lenne leírni).


A bulikról nem sokat tudok nyilatkozni. A fő indok szerintem látszik a feltöltéseimen. :) (A többin meg túl részeg voltam, hehe.) Van egykét szak, ahonnan lehet válogatni amúgy (termék- és formatervezők pl.), de minek korlátozzuk magunkat az egyetemre, amikor máshol hasonló a fiú-lány arány, csak fordítva? Főleg arra céloztam, hogy valószíűleg nem infós csajod lesz (ami szerintem nem akkora baj, elég csak rájuk nézni), nem arra, hogy egyáltalán nem lesz csajod (sokan vannak kapcsolatban, meg néhányat ismerek, aki mesterszak alatt megházasodott).

"



Most ebből vonj le te valamit, mert én nem igazán tudok, elég körmönfont ez is :/

2012. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!