Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt törihez milyen tankönyve...

Emelt törihez milyen tankönyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
nagyon alapos felkészüléshez mert nem 80% ot szeretnék összehozni. :)

2012. szept. 7. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

a 80% -kal mi a baj emelt szinten? Ha nagyon alaposan felkészülsz, és 80%-ot érsz el, az elég jónak számít. Fognak olyat kérdezi, amit nem fogsz tudni.

Sajnos nincs jó töri könyv, konkrétan emelt szintre, ez tapasztalat, pedig én elég nagy könyv "kufár" vagyok. Én a sulis, száray féle könyveket nem ajánlom: abból az ismeretanyagból nem lehet emelten ötöst írni.Túl kevés.

Mondanám nézegesd a 6 részes Történelem könyveket (Tisza) de azokból kihámozni a lényeget...háát nem biztos h megéri egyáltalán elkezdeni.

Tanár. Egy jó tanár kérdése , semmi más. Ha jóó jegyzeteid vannak, akkor nem is kell könyv. Persze, ha ezekre még hozzáveszed a fentebb említett könyveket, az már elég alaposnak fog számítani.

De ne becsüld le a 80%-ot emelten, ha így áll hozzá nem fogsz ennyit sem összehozni. A szövegértés nehéz, az esszékhez meg nagy ismeret és háttértudás kell. Szóbeli a legkönnyebb, hisz ezt tudod.

Én csináltam, , meló mellett lett 83%, félévig jártam tanárhoz, és ezeket a könyveket tanulgattam. Tanárhoz nem azért jártam mert hülye vagyok, hanem azért emelt szintre kell és elfér a profi segítség ezért javaslom neked is. Nekem a suliban nem volt töri fakt:(

De én nem tipikus érettségiző vagyok, elég sokat olvasok/olvastam mindig is töri könyvekből, bár elég szűk téma kört, főleg a 20. sz.-ot szeretem.

2012. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
amúgy én nem voltam megelégedve a 83%-kal, a cél legalább 85 , de a 90 lett volna az "álom". A szövegértés sokszor becsapós, nekem ott voltak hibáim. Az esszéim, szóbelim szinte 100%-os.
2012. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!