Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik tankönyvet ajánlanák/aj...

Melyik tankönyvet ajánlanák/ajánlanátok olyan középszintű, irodalom érettségire készülőknek, akik nehezebben tanulják az irodalmat?

Figyelt kérdés

A következő a problémám: én jelenleg 10. osztályos vagyok, a Mohácsy-féle irodalomkönyvből tanulunk, s a rendszeres tanulás, a jó jegyek (túlnyomórészt 5, néhány 4) ellenére rendkívül bizonytalan vagyok a tudásomban, és az idei érettségi kérdéseket látva eléggé elkeseredtem. A jelenlegi tankönyvvel egyszerűen nem tudok megbarátkozni, hiába követem például műelemző dolgozatnál a tankönyvi elemzés tematikáját, egyszerűen nem világít meg olyan részeket (vagy meg sem említ), amelyeket a tanár elvárna, hogy dolgozatban kifejtsünk. Úgy érzem, hogy sem a tankönyvi, sem a tanári magyarázat nem eléggé alapos, és ezzel nem vagyok egyedül az osztályban. Sőt! Sajnos eléggé reáltárgyas beállítottságú vagyok, és elég nehezen megy... pedig igyekszem.

(Ja, és internetes forrásokat is néztem már, de nem igazán bízok bennük, mert soknak ellentmond a tartalma a tankönyvvel írtakkal, és az még jobban megzavar...)

Előre is köszönöm:)


2011. máj. 2. 20:33
 1/3 anonim válasza:

[link]


Ez nem tankkönyv, de részletesen leírja az irodalom és nyelvtan érettségi követelményeit közép és emelt szinten is. Ha a középszintű részét kidolgozod, tanulgatod szinte biztos, hogy nagyon jó középszintű érettségit írsz. Egyébként kérésednek megfelelően ez egy hivatalos forrás.:)

2013. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hoppá, csak most látom, hogy nem éppen aktuális már a kérdés.:D
2013. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
De igen is az volt, számomra. :) Köszönöm.
2017. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!