Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen dokumentumokat szerezze...

Milyen dokumentumokat szerezzek be elöre a kollégium igényléséhez?

Figyelt kérdés

Ugye most már csak várom a postást hogy hozza a sulitól a levelet , elméletileg benne lesz egy kollégiumi igénylölap , nos az a kérdésem hogy elég lesz azt kitölteni vagy kell általában valamilyen más igazolásokat vagy valamit hozzácsatolni??


Az egyetem honlapján az van írva hogy kollégiumi kérelem benyujtása augusztus 3.-14.ig és mi a teendő ha mégsem jönne meg a héten vagy max. a jövőhéten azok a papírok???


2009. júl. 29. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már megkaptam a kollégium igénylő lapot. Azt hiszem a szülők kereseti igazolása kell hozzá, esetleg ha valamelyikük nyugdíjas, akkor nyugdíjszelvény. Ha nem kapod meg idejében, akkor is le lehet tölteni a szakok honlapjairól, de szerintem kizárt, hogy nem fogják postázni.
2009. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérjetek kereseti igazolásokat. Kellhet a lakcím kártyád másolata. Ha valamilyen okból hátrányos helyzetű vagy akkor ugyanazok a papírok kellenek amikkel igazoltad ezt a felvételinél. Érdemes ezekből újat kérni .


Minden olyan papír jól jöhet ami igazolj,a hogy jogosult vagy kollégiumra.

2009. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk még pluszban a fent felsoroltakon kívül kell mindenkinek önkormányzati igazolást küldeni az egy háztartásban élők számáról. Ha van a családban munkanélküli, akkor kell a munkaügyi központtól igazolás (3 hétnél nem régebbi) arról, hogy munkanélküli. Nálunk 14 éven aluli testvérnél az anykönyvi kivonat fénymásolata, 14 évnél idősebb testvérnél pedig a jövő évre szóló iskolalátogatási igazolás. Elvált szülők esetén a válási papírról kell fénymásolat, ha egy szülő meghalt, akkor pedig a halotti anyakönyvi kivonat fénymásolata. Valamint kilométer igazoláshoz kell vagy egy buszjegyet vagy egy vonatjegyet lefénymásolni, vagy elviráról kell nyomtatni. Most hirtelen ezek jutottak eszembe. De az én sulim honlapján fent van a koleszigénylő lap, szóval szerintem böngészd át a leendő iskolád honlapját. És nyugi, te is meg fogod kapni a levelet.
2009. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kellenek:

-fogyatékosságot, rokkantságot, hátrányos helyzetet igazoló papírok

-lakcímet, és az ott lakókat igazoló papírok

-halotti anyakönyvi kivonat ha árva vagy, örökbefogadás papírok ha örökbefogadtak

-válási papírok ha egy szülő nevel

-születési, iskolalátogatási, stb. vackok, ha van testvéred

-a szülők nyilatkozata, ha nem tartanak el

-amit az adott intézmény még kér

2009. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!