Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kollégium, vagy 3-4 haverral...

Kollégium, vagy 3-4 haverral albérlet?

Figyelt kérdés
Melyik kerül többe? Koliban teljesen megszabják az időmet? Lehetetlen mellette dolgozni is?
2011. szept. 6. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:

kollégium inkább. Azt csinálsz ott amit akarsz.

Ha mérnöki szakra jársz, felejtsd el a munkát. amúgy simán lehet ha úgy vannak az óráid.

2011. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

OMG. fősulis, egyetemi koleszon akkor jössz-mész, amikor akarsz. senki nem pofázik bele az életedbe, max a szobatársaid nyekeregnek, ha éjjel zajongsz.


az albi nekem azért lenne szimpibb, mert nem 100 emberrel, hanem csak 3mal kell megosztani a konyhát, mosdót.


melózni mindkettő mellett lehet, és ajánlott is, ha nem akarod, h felkopjon az állad :)

2011. szept. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nagyon boldog része lenne az életemnek az albérletes élet, de a pénz is erős tényező. Azt nem írtátok melyik a jobb ilyen téren, és mennyivel.
2011. szept. 7. 00:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemi/főiskolai koleszról van szó, akkor nem értem a kérdést, ott 18 éven felüli, (elvileg) felnőtt emberek laknak, mégis kiosztaná be az idődet? A kollégium általában olcsóbb mint az albi, kolesz már van 10-15 ezerért, viszont cserébe 3-4-en vagytok kb. 20 m2-en. Albira minimum 25-30 ezret számolj, ennél olcsóbban megint csak nyomorgással lehet kijönni. Melózni nem lehetetlen mellette, de szerintem legalább az első évben érdemes csak a sulira koncentrálni, ennyi mindenképpen kell, hogy teljesen belerázódj és szerezz egy kis rutint.
2011. szept. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kollégium pro:

- biztos lesz, akihez átmehetsz nyavalyogni, ha nem értesz valamit. találsz szaktársakat, csoporttársakat, akik segítenek.

- nagyobb eséllyel találsz ivócimborákat, haverokat - instant. mert sok ember egy helyen..

- mindenféle program helyben. bulik, csoportok, körök. ha valamit hiányolsz, megcsinálhatod magad és köréd gyűlnek az érdeklődők.


kollégium negatív:

- fürdők és wc, mint közösségi terek. nyugodtan nem tudsz sz.rni..

- ha buli van, buli van. alvás nincs vagy alig.

- a szobatársaidat megválogathatod, de csak egy bizonyos kereten belül. rosszabb esetben instant kapsz magad mellé pár tökidegent, akiket szokni kell.

- nem válogathatod meg, milyen állapotú szobába kerülsz.



albérlet pro:

- te választod ki, hol akarsz lakni. szobák mérete, állapota, helyzete, erkély van vagy nincs, fűtés típusa stb.

- te választod ki a lakótársakat.

- csendben, nyugodtan tudsz tanulni. (ha jó a hely, el is férsz a saját asztalodnál.)

- ott laksz, ahol akarsz (nem fix helyen lévő helyek közül választhatsz, hanem bizonyos kereteken belül akárhol, a városban vagy azon kívül).

- csak pár emberrel kell lezsírozni, hogy fél óráig foglalod a fürdőszobát. nem tudja 100 ember, hogy sz.rsz.


albérlet negatív:

- drágább.

- ha közösséget akarsz, el kell menned otthonról.

- van tulajdonos.

- ha nézeteltérésetek adódik a lakótárssal, nem lehet szobát cserélni csak úgy. kiköltözni, átköltözni nehéz.


stb.

2011. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Azt elfelejtettem, hogy az albi árak azért város függőek is, én Bp-i árat írtam, vidéken valószínűleg lehet valamivel olcsóbban is találni.

2011. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyén függő kinek mi tetszik. Ismerek olyat aki a koleszra esküszik, de olyat is aki rühellte. Mondjuk kolesz és kolesz között ég és föld lehet a különbség. De ugyan ez igaz az albérletre is. Ja és természetesen a pénztárca is fontos tényező. :)
2011. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez sokmindentől függ. mennyi pénzed van, milyen személyiség vagy, mennyire megbízhatók a "haverok".

én koliba kezdtem, de nagyon nem jött be, azóta már a harmadik félévet nyomom albiba. először 3 szaktársal laktunk egy kétszobásba, most pedig a barátnőmmel egy picike lakásba. nekem jobb így. de tuti nincs alap recept, hogy ez vagy az a jobb, az elején felsorolt 3 dolgot kell figyelembe venni...

2011. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemi kolesznál csinálsz amit akarsz, DE a gimis kolesznál nagyon durván megmondják.. A bnőmhöz még az anyja sem mehet be mert az előcsarnokból is kiküldik, a tök kicsi előszoba-féleségbe, és oda lemehet a bnőm, és azon az egyetlen kétszemélyes padon beszélgethetnek... és nem engedik ki... felírják az órarendjét, ha nem ér a koliba időben akkor nem mehet ki 2 hétig, ilyenek... meg szilencium van délután, amikor nem lehet telefonálni, netezni, semmit... szval... de ha egyetemista vagy akk sztem találtok egy viszonylag nagyobb lakást (mivel "sokan2 lesztek) 50.000-ért de ha ez 3-4 fele oszlik akk nagyon kevés... bááár, számold hozzá a rezsit is...
2011. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!