Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök, villamosmérnök...

Gépészmérnök, villamosmérnök vagy mérnökinformatikusi szakkal járok jobban? Középiskolás vagyok, de szeretnék előrelátó lenni a jövőmmel kapcsolatban, nos? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy mivel lány vagyok, melyik szakmával járnék jobban? Mind a három érdekel, és nem tudok dönteni. Egyébként Informatika szakmacsoportba járok egy középiskolában (Széchenyi), és fizikát mindenképpen szeretnék jövőre és azt követő évben is tanulni, amire van lehetőség (10-es vagyok)

2012. szept. 8. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mostanában elvileg mérnökökre szükség van, szóval az alapgondolat jó.

Amennyiben infót és fizikát is szeretnél tanulni, akk mérnökinformatika, amennyiben infót nem, akkor a másik kettő közül valamelyiket annak függvényében hogy melyikként tudod jobban elképzelni magad.

Ha meg hosszútávon gondolkodsz, akk eldöntöd, hogy gép előtt akarsz ülni, és onnan irányítani a dolgokat, vagy nem...

2012. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még vacilálok, mert így utánaolvastam a mérnöki szakok után, rengeteg féle van, és ez a három, ami úgy jobban megragadta az érdeklődésemet, meg felmerült bennem az építészmérnöki is, de az annyira nem. Mondjuk még van időm jobban átgondolni ezt, de nem akarok úgy járni mint 8. osztályban, hogy az utolsó pillanatokban választottam középiskolát.
2012. szept. 8. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Mind a 3 szaknál elfogadják felvételi tárgynak az infot. csak azért mondom mivel infos osztályba jársz gondolom abból jobb érettségit irnál mint másból :P
2012. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én azt emelném ki, hogy infó szakon nagyon erős programozás van, illetve a programozás matematikai hátteréről is túl sok mindent meg kell tanulni.

Ha szeretsz és tudsz programozni, akkor persze ezek jó dolgok.

Én 2 félévig jártam infó szakra, és beláttam, hogy vannak erre alkalmasabb emberek, így otthagytam, és választottam magamnak egy mérnöki szakot inkább.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem az informatika képzés sikeres elvégzéséhez nagyobb akaraterő és kitartás kell mint pl. egy mérnöki szakhoz.

2012. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem villamos vagy gépész, bár mindkét szakon nagyon kevés a lány, főleg a VIK-eseknél. De a kereslet mindkettőre nagy.
2012. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt, szerintem a villamosmérnökit fogom választani, de még bármi lehet :)
2012. szept. 11. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A másik kettő is jó választás, de én is a villamosmérnökit javasolnám. A gépészetről kevesebbet tudok, de szerintem az infó tudásodat ott nem nagyon tudnád használni.


Villamosmérnök és mérnök-info közül pedig azért az előbbit tartom hasznosabb képzésnek, mert programozni egyetemen kívül is elég jól meg lehet tanulni (rengetegen dolgoznak olyan állásban diploma nélkül, vagy valamilyen klasszikus mérnöki, matematikusi, fizikusi diplomával), abban a szakmában talán kevesebb pluszt jelent egy egyetem elvégzése.


Meg a villamosmérnök nagyjából középen van, ha egy-két év után rájössz, hogy mégis gépész, vagy informatikus akarsz lenni, mindkét irányba viszonylag könnyű az átjárás.


Ha számít, hogy hol mennyi a lány, akkor viszont érdemes tudnod, hogy kb. olyan viszonyban állnak egymással, hogy gépész > mérnök-info > villamosmérnök, szóval a gépészek között jobb az arány.

2012. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!