Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű érettségi szükség...

Emelt szintű érettségi szükséges már a kommunikáció és médiatudomány szakokhoz is?

Figyelt kérdés

További változások a felsőoktatási felvételi eljárásokban 2013. január 1-jétől!

A felsőoktatási jelentkezés feltételeként meghatározott emelt szintű érettségi vizsgák jegyzéke módosul:

Társadalomtudományi képzési területen minden szakon, tehát a BKF esetében a Kommunikáció és médiatudomány, illetve Nemzetközi tanulmányok alapképzési szakokra jelentkezőknek a felsorolt tárgyak közül egyet emelt szinten kell teljesíteni: angol nyelv, francia nyelv, német nyelv, olasz nyelv, orosz nyelv, spanyol nyelv, magyar nyelv és irodalom, matematika, társadalomismeret, történelem.


Ezt írták ki nemrégen a BKF honlapjára..Most kezdtem a gimiben az utolsó évemet, tehát 2013-ban fogok érettségizni..Erre a főiskolára szeretnék jelentkezni, kommunikáció és médiatudomány szakra, viszont ez a követelmény azt írja, 2013 január 1.-től kötelező az emelt szintű érettségi...Ne haragudjatok, lehet hülye kérdés, de még nem vagyok igazán jártas ebben a továbbtanulás dologban, akkor ez rám már érvényes? Mert én tavaly abban a hitben nem jelentkeztem semmilyen fakultációra, hogy kommunikáció szakra nem kell emelt szintű érettségi, tehát már nem lennék képes fölhozni magam egy emelt szintű érettségire! Ne hurrogjatok le légyszives, értelmes válaszokat várok! :)


2012. szept. 10. 17:53
 1/4 anonim válasza:
én is most 2013-ban fogok érettségizni, és ide szeretnék menni. én magyarból fogok emeltezni, és ahhoz hogy tovább tanulhass és az érettségit megkapd egy emelt szintűt kötelező tenned a kijelölt tantárgyakból. Nem értem, hogy az osztályfőnököd miért nem szólt?!?! érdekes. a magyar állítólag nagyon nehéz, a történelmet, társadalomismeretet ajánlom, remélem sikerül felhoznod magad!! :)
2012. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Angolból fogok emeltezni!:)
2012. szept. 20. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:
De ahhoz, hogy megkapjam az érettségit, nem muszáj emeltezni szerintem!:D De mindenképpen fogok, mert ide szeretnék jönni minden áron, és ha a 3as megvan emelt szintű érettségin, akkor már megkapjuk érte a pontot, szóval annyira nem vészes!:) Sok szerencsét a felkészüléshez!:)
2012. szept. 20. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnád felhozni magadat emeltre töriből? Én is erre a szakra megyek majd és kb most kezdtem el felkészülni, egyik napról a másikra döntöttem így és megy, rengeteg idő van még májusig. Elég annyi ha az apró betűset is elolvasod a könyvben, nem csak a leckéket és már hozod a minimumot, ha meg foglalkozol még 1 picit vele, akkor lazán meglesz.
2012. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!