Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mehetek tovább, tanulni,...

Hova mehetek tovább, tanulni, ahol a matekra és az angolra van szükség?

Figyelt kérdés

Tudtok esetleg ilyen szakokat?

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. szept. 10. 19:00
 1/6 anonim válasza:
100%
Matek és angol szakra.
2012. szept. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Haha...

Úgy értem ahol ezek a tantárgyak kellenek majd. Van valami ilyen foglalkozás? Nem tudom pontosan, hogy kérdezzem... Tehát egy olyan fősuli/ egyetem, ahol ezek (is) felvételi tárgyak. (matek-angol tanáron kívül)

De azért köszi a választ. :)

2012. szept. 22. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Matek mindenképpen kell minden műszaki és gazdasági képzéshez, de általában az összes reálhoz pontadó tárgy.

Angolt pedig elsősorban a nem-reál képzéseken számítják be. (pl. üzleti, nyelvi, bölcsész, jog stb.) De annak ellenére hogy egyes szakokon nem pontadó tárgy, attól még nagyon is szüksége lehet rá az embernek! (Gondolj a külföldi szakirodalomra vagy műszaki leírásokra, nagy tömegük angol.) Viszont fordítva nem biztos hogy ez igaz, hiszen jogon pl. lehetsz jó matekos, csak éppen nem érdekel senkit. Szóval az angol így vagy úgy mindenképpen fontos, de minimum előnyös.


A felvi.hu-n volt egy jó táblázat valahol, amiben fel voltak sorolva a szakok és a hozzájuk kért tárgyak és követelmények. Csak éppen most nem tudtam megtalálni, csak ezt:

[link]

Úgyhogy ha ezt nézed nagyon figyelj hogy most már sok szakon előírtan egy vagy két érettségi emelt szintű kell hogy legyen, amit ebbe még nem írtak bele!

2012. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos volt. :)
2012. szept. 24. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán valami mérnökféle.
2012. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Esetleg ezt nézd meg, azt hiszem pont ugyanez volt a felvi-n is:

[link]

2012. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!