A Corvinuson melyik szak lenne a leghasznosabb? Nemzetközi tanulmányok, Közszolgálati vagy Nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Először a nemzetközi tanulmányokon gondolkoztam, de mindenhol azt olvastam, hogy borzasztó, büfészak, és alig lehet elhelyezkedni. De ezen kívül még nagyon tetszik a közszolgálati és a nemzetközi tanulmányok. De ami a legfontosabb, hogy a 3 közül melyikkel tudnék a legjobban elhelyezkedni? És a Corvinus egyetem jó választás ezekhez a szakokhoz?
2012. szept. 11. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a 3. Nemzetközi tanulmányokkal csak óriási protekcióval lehet elhelyezkedni, közszolgálatival esetleg közszférában éhbérért.
2012. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A Nemzetközi gazdálkodás nehezebb, mint a Nemzetközi tanulmányok és több köze is van a közgazdasághoz, de azzal is baromi nehéz elhelyezkedni. Nincs olyan, hogy nemzetközi gazdász. A közszolgálatival lehet a legkönnyebb az elhelyezkedés, de a legtöbb lehetőség mégis a nemzetközi gazdálkodásban van. Ha ügyes és ambíciózus vagy (elsősorban a második), akkor azzal sok pénzt kereshetsz. A Nemeztközi tanulmányoknak a világon semmi értelme. Elfuserált társadalomtudományi szak borzalmas tantárgyakkal nulla gyakorlati képességekkel és nulla elhelyezkedési lehetőséggel. Max diplomata lehetsz (ez a csúcsok csúcsa), de ehhez az kell, hogy apukádnak legyenek diplomata és politikus ismerősei. Ha vannak, akkor hajrá, tiéd a világ.

A Corvinus egyetem egyébként jó választás, de Nemzetközi gazdálkodás a BME-n is van és azt is nagyon dicsérik. Nemeztközi tanulmányokra még a Corvinus-ra se menj. Amúgy miért pont ez a három? Miért pont a Corvinus?

Ja és az NT-sek általában nagyon okosak és százszor jobb helyük lenne az ELTE-n valami szép társadalom tudományi vagy jogi vagy esetleg bölcsész szakon, mint az NT-n.

A Corvinus-szal kapcsolatban még annyit, hogy nagyon nagyon nagyon jól tájékozódj, mielőtt adott szakra beadod a jelentkezést. Szeretik elkendőzni a matek szükségességét, ami szerintem elég szemétség és kicsit etikátlan is, ugyanis effektíve meghalsz reál beállítottság és matek nélkül a K-karon, nagyon szívsz a G-karon. (A T-karon nincs matek, de azt már tisztáztuk, hogy az NT szar.) Jó, nem halsz meg, le tudsz diplomázni, de élvezni nem fogod.

2012. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért ez a 3 szak, mert ezek érdekelnek a legjobban. Még szociológián gondolkozom... A corvinus állítólag a legjobb egyetem, így jó választás lenne, de mostanában annyi rosszat olvastam róla, hogy elkezdtem gondolkozni a BME-n. Köszönöm az értelmes választ. :)
2012. szept. 14. 07:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elöttem kommentekkel egyetértek.

Nemzetközi tanulmányok alapszakra akartam volna én is leadni a jelentkezésemet tavaly,mert nagyon érdekel,de felsőbb éves ismerőseim lebeszéltek róla,mert komoly kapcsolatok nélkül nem érdemes belekezdeni.

Nemzetköz gazdálkodásra csak akkor menj,ha tényleg külföldön képzeled el a jövőd,mert itthon nem tufsz elhelyezkedni vele.

BME egy műszaki egyetem,ha közgazdász akarsz lenni,akkor a BCE az etalon,majd a BGF és csak utána jön a BME GTK.

Ha mégis NT mellett döntenél,akkor BCE az egyik legjobb választás,viszont azt hallottam,hogy ELTE képzése is jó.Mi rosszat hallottál a Corvinusról?

2012. szept. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Corvinusról azokat hallottam, hogy nagyon sznobok ott az emberek, láttam is egy blogot, amin sorrend van a legmenőbbekről.. Nekem az ilyenek nem jönnek be, nem az én stílusom. Ezekről a szakokról teljesen letettem. régebben elgondolkoztam a műszakin is, és mivel a fizikát is szeretem, ezért a jelenlegi elgondolásom szerint BME Gépészmérköni a válaszott szakom. De nagyon köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 17. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azért feladni az általad preferált szakokat,mert úgy hallottad,hogy szobok a Corvinuson az emberek,az hülyeség.

Elöször is a ranglista tényleg létezik,de kb senki sem foglalkozik vele.Másodjára mit értesz sznob alatt és mit árthatnak vele a tanulmányaid során?

Én Corvinusos vagyok és egyáltalán nem vagyok sznob,mégis élvezem a sulis életet és imádom,hogy ebbe a suliba járok.


Szóval csak azt akarom mondani,hogy ne higyj a tévhiteknek és nyugodtan kezdj bele.


Amúgy a BME gépészmérnökije is nagyon jó,azzal biztos jó munkát fogsz találni.

2012. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!