Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OKJ-s szakmák közül melyik...

Az OKJ-s szakmák közül melyik az, ami használható vmire?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem majdnem mindegyik. OKJ-s szakmák nélkül nem lenne szakács, pincér, fodrász, pék, cukrász, kozmetikus, informatikai rendszergazda, tűzoltó, rendőr, targoncavezető, esztergályos, stb. Ezek közül melyik haszontalan?
2012. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem így, mert sok helyen olvastam már (itt is), hogy többen írták, egyes ilyen szakmákkal ki...heted, míg van az OKJ-s szakmák krémje(így olvastam).

És szeretnék érdeklődni, hogy van-e értelme belevágni és ha igen, melyikbe?

2012. szept. 13. 13:57
 3/17 anonim ***** válasza:

Itt amit néznek az a gyakorlat és tapasztalat megléte, ha 20éves vagy és voltál már valahol betanítva és önállóan feltalálod magad egy konyhán vagy ahol dolgozni kezdesz, akkor nincs gond


De sajna kevés ilyen fiatal van, sokan köztük nekem is elment 5évem arra h tanultam a semmiért, és most pénzért megyek újabb tanfolyamra de ezzel valószínűleg sikerül majd elhelyezkedni mert kicsit érdeklődtem előre


Azok a jobb OKJ-k amik inkább jogsit adnak, pl munkagép kezelők, tehergépkocsis stb


A CNC okj se minden helyre jó, mert látják hogy gyorstalpaló kinevetik az embert, Hegesztő minősítésekkel pedig akkor jó OKJ ha minimum 4-esre vizsgázol mindenből, akkor eltekintenek a gyakorlat és tapasztalat megléte felől


Mit szeretnél elkezdeni amúgy?

20/F

2012. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, tehát mindenképp kiesnek az ilyen esztergályos és hasonló szakmák, egy kicsit csajosabbra gondoltam.:)

24 éves vagyok, akkor nekem már nem lesz ingyenes?:( (Nincs még egy szakmám sem, érettségim van)

2012. szept. 13. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:
akkor már csak a munkaügyi által támogatott tanfolyamok közül választhatsz, de az nem sok 4-5 fajtát szoktak indítani vagy lehet még annyit se ha nem jön össze a létszám
2012. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És akkor mihez kezdjen az ember fia ilyenkor? Most egy gagyi, semmit nem érő tanfolyamra nem fogok járni,csak azért, hogy csináljak valamit, utána meg ugyanúgy otthon ülök munkanélküliként. Én nem hiszem el, miért nincs itt semmi lehetőség???
2012. szept. 13. 14:16
 7/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem h miért nincs szakmád? Tán halasztottál éveket?
2012. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mert egyetemre jártam, viszont azt otthagytam fél évvel ezelőtt.
2012. szept. 13. 14:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem értem. Nincs semmi lehetőség?? Több ezer képző oktat OKJ-s szakmákat iskolarendszerben és felnőttképzésben is az országban. Mi a gond?? Az OKJ az Országos Képzési Jegyzék, minden szakma benne van, amit Magyarországon annak ismernek és elfogadnak.
2012. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, ami nekem már mind fizetős, ahhoz meg először munka kellene, hogy ki tudjam fizetni, de munkahelyre meg sehová nem vesznek, mert nincs szakmám, nincs tapasztalatom stb.stb. Mindig mindenhol csak a kifogás, az ember meg haljon éhen mert egy ft-ot nem tud keresni sehol, tanulni meg végképp nem, mert minden szar fizetős már, még akkor is, ha okos vagy!
2012. szept. 13. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!