Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol nyelvvizsga szóbeli...

Angol nyelvvizsga szóbeli részénél mennyit kell egy adott témáról beszélni?

Figyelt kérdés

Tudnátok linket küldeni, hogy mégis kb. egy-egy témáról mennyit kell beszélni, hogy átmenjen az ember?

Írásban kb. mennyi?


2012. szept. 13. 15:54
 1/2 anonim válasza:

Nos, ez attól is függ, hogy alap,-közép -vagy esetleg felsőfokon akarsz nyelvvizsgát tenni. Alapfokot ismertetném:

Ugyebár az első rész a bemutatkozás. Viszonylag hosszúnak kell lenni, úgy, hogy mellőzöd a szóismétlést. ( Ahogy kezded: My name is... , I'm from... , I live in ... etc. )

A témáról pedig általában jó pár mondatot, bár személyes tapasztalataim alapján a vizsgákon - legalábbis az alapon - a téma rólad szól, így csak Te tudod meghatározni a terjedelmét. Bár a képleírás adja magát. A szituációnál csak arra kell ügyelni, hogy beleéld magad, és ne félj kimutatni, amit tudsz.

Ó, és... Csak bőven fejtsd ki amit akarsz mondani, bármihez fűzz hozzá személyes véleményt. Amúgy én is átmentem 70% -kal, holott annyira akkor még nagyooon' dinnye voltam angolból... Szóval semmi pánik, sok sikert!

A középfokú pedig teljesen más, de csak abban, hogy a vizsgáztatónak gyorsabban pörög a nyelve, és a feladatok is mások.

2012. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
középfok érdekelne
2012. szept. 14. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!