Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányas átlaggal mehetek...

Hányas átlaggal mehetek államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet az, hogy Állatorvos szeretnék lenni. De tényleg. Ez nem csak egy „fellángolás”. Mindennek utánanéztem: biosz és kémia emelt, az egyetem nagyon nehéz és társai.

A bioszt szeretem, a kémiát elviselem... Viszont ha akarom, akkor tényleg tutin bevágom az anyagot.

A „Mi akarok lenni?” kérdésben nekem csakis az állatorvos jöhetett szóba. Nem tudom, miért: én csakis ezen a pályán tudtam magam elképzelni, és mindig jó érzéssel töltött el, ha rá gondoltam. Más pályára nem tudtam maga „elhelyezni”, vagy ha mégis, akkor mindig volt ott egy... lyuk. Na xD

Az Állatorvosira 1 150 000 Ft/félév a tandíj (Mikor ezt megláttam... Ihaj), és nekem az államilag támogatottat kéne elcsípnem, hogy ne kelljen eladni a házat (jól van na, szoktam túlozni).

És most jön az, hogy az egyetem még nagyon messze van. Még csak 8-os vagyok. xD De szeretem előre megtervezni a dolgokat. Bebiztosítani magam. (Már a nyugdíjamon is gondolkodtam, de ezt most hagyjuk xD)

Eddig minden évben kitűnő voltam, de ugye a színvonal... Tök más.

Most tehetséggondozó szakkörre járok a Karinthyba.

Olyan gimibe szeretnék menni, ahol van természettudományi szak... megalapozni a „karrierem”.

Gondoltam, megkérdezem a „Nagyokat”. :)

Hányas átlaggal vennének fel a támogatottra?

Láttok valami esélyt? Valami... fényt? xD


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2012. szept. 14. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos :DD én 9.-es vagyok és örülök, hogy vannak ambiciózus emberek rajtam kívül is. Én is orvosira szeretnék menni és minden orvosin ennyi a tandíj nem csak az állatorvosin. Szerintem gondold még át jó párszor 1. mert nehéz, 2. az ilyen jövőbe való kérdésekhez elég érettnek kell már lenni gondolkozásban :). Egyébként nem csak az átlagodtól függ és az iskola is elég fontos. Én most fogok átmenni (mert a nyelvi előkészítő miatt 8.os tananyagot tanulok és csak hivatalosan vagyok 9.es) és ezeket az iskolákat tudom ajánlani: Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szent László Gimnázium, Nagy László Gimnázium, József Attila Gimnázium :) remélem segítettem
2012. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
jó, persze az átlag is számít de nem az a legeslegfontosabb a felvételi során
2012. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Felvi.hu-n van pontszámító kalkulátor, azzal szórakozhatsz, hogy mit hány %-ra kell megírnod, hogy bekerülj.

De ha elolvasod a pontszámítást, ami szintén fent van a felvin, akkor magad is ki tudod számolni.

Bár mire odakerülsz még ötször meg fogják változtatni...:D

2012. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!