Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire van értelme teljesen...

Mennyire van értelme teljesen humán beállítottságú embernek mérnöki (olaj vagy gépész) szakba belevágnia? 23/F

Figyelt kérdés
A reál tárgyakhoz nem sok közöm van, az infóhoz jobban. Humán beállítottságú vagyok. Igazgatásszervezői diplomám van, most a közigazgatási menedzser(MsC) szakot csinálom. El is tudtam helyezkedni szakmámban, kormánytisztviselő vagyok. De vágyok a jobbra, ugyanis itt siralmas a fizetés. Próbálok nyitni az új felé. Szerintetek van értelme belevágnom. Fontos megemlíteni, hogy a képzés fizetős lenne!

2012. szept. 15. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy gépészmérnökivel jól eltudnál helyezkedni. Az egy jó diploma, már csak azért is mert én is azt tanulom :D


Humán szakos gimibe jártam, magyar tanár akartam lenni...de nincs értelme, mert nagyon szánalmas a fizetés. A gimi után gépészmérnökire mentem. Az első év nagyon húzós volt. A matekot és a fizikát nagyon kell tudni...de túléltem. Még van hátra egy évem és már most kapom az állásajánlatokat. Kezdő fizetés 200e körül mozog és ez csak több lesz... Szóval, ha van elég kitartásod és ezt a nagy váltást megcsinálni akkor mindenképp megéri. Még fizetősen is.

2012. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az info közelebb áll hozzád, akkor miért nem próbálkozol valami kapcsolódóval?
2012. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elkezdeném én, csak félek, hogy nem bírnám és oda a költségtérítés összege. A matek érettségim épp hogy meg lett a 2-es de azóta eltelt 5 év, más ember lettem.


Utolsó: azért mert szerintem nagyon sokan mennek infóra. Tömeg szak lett.

2012. szept. 15. 12:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem tudom, hogy nappalira hogyan tudnék járni munka mellet.
2012. szept. 15. 12:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Első: a gépész kezd el jobban érdekelni a kettő közül, mert ezt szinte mindenhol lehet levelezőn csinálni. Mennyire nehéz? Főleg úgy kérdezem ez, mint egy humán beállítottságúnak. Bár te is az voltál. :) A tantárgyak így név alapján nem tűnnek olyan veszedelmesnek, a matek 1-2 az mennyi kemény?


Köszi!

2012. szept. 15. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

A matekot azt nagyon tudni kell, az az a tárgy amit érteni kell nem bemagolni. Itt teljesen más a matek, semmi köze nincs ahhoz amit a középiskolában tanítanak. Ezért az ottani jegyek és az érettségi eredmény se döntő jellegű. Habár nekem nem is annyira a matekkal volt gondom (gimibe végig 3-as voltam, az érettségim is 3-as). A fizika volt az ami nem ment, azzal szenvedtem sokat...

Minden összefüggésben van a matekkal, nincs olyan tárgy ahol ne kéne tudni... Ha az első évet túléled utána már nem olyan húzós. Az első évben viszont nagy a szórás direkt szívatnak is, hogy később ne legyen gond.

Az első év alatt derül ki, hogy bírod-e... Ami kb 300e be kerül ami elég húzós a mai világba, csak azért kifizetni, hogy kipróbáld a szakot...

Hát nem tudom... Biztosan van olyan egyetem, ahol be tudsz ülni előadásokra (a tanár úgyse tudja, hogy oda jársz-e vagy sem) és ott megtudod nézni, hogy milyen egy átlagos óra...

Nem könnyű, de ha elég motivált vagy akkor meg lehet csinálni.

2012. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet, hogy nem kellene belevágnom a 3-as középsulis matekommal, megelégedni azzal amim van, bár az nem sok.
2012. szept. 15. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!