Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az értelme a gépész című...

Mi az értelme a gépész című filmnek?

Figyelt kérdés
Ma láttam a gépészt .Általában értem az ilyen filmeket de nem értettem mi a film lényege.Sejteni sejtem de nem vok biztos.Valaki írja már le hogy mi az értelme az egész filmnek .Mit akar a film kifejezni.
2009. jún. 24. 12:40
 1/7 A kérdező kommentje:
please!
2009. jún. 26. 11:30
 2/7 anonim ***** válasza:
A fickónak lelkiismeretfurdalása van, hogy megölte a gyereket és még csak meg sem állt segíteni. Ezt a szörnyű dolgot olyan mélyre tette a fejében, hogy el is felejtette. Viszont a lelkiismerete folyamatosan gyötri, és végül összeáll a kép benne, hogy mit tett és feladja magát. Ahogy bevonult a börtönbe, úgy minden baja elmúlt, megnyugodott és végre tudott aludni!
2009. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de mi a helyzet az ismeretlen fickóval meg a vidámpark a cetlik ?
2009. júl. 13. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Húú..Régen láttam már, de úgy emlékszem, hogy a néger fickó is a képzelete szüleménye, ő a valóságos, gyilkos önmaga. Próbál felszínre törni az igazság a néger képében, de ő el akarja tenni láb alól, nem akar tudni a tettéről. A reptéren a nő, a gyerek anyja, és folyamatosan oda járkál bűnbocsánatot nyerni. Azt képzeli, hogy a nővel milyen jól el tud beszélgetni, hogy nem haragszik rá, pedig mint a végén kiderült, ilyenről szó sem volt. A vidámparkba viszi őket, hogy ezzel is kedveskedjen. A cetliket ő maga, a tudatalattija rakja ki, és a végén tudja megfejteni a rejtvényt, hogy ki ő valójában: egy gyilkos! Csak eddig nem akart tudni róla! Szóval minden képzelgés a lelkiismere játéka, ami folyamatosan gyötri. Kicsit skizofrén lett, amiből rögtön meggyógyúlt, ahogy feladta magát. Még az a kocsi is "követte", amivel gázolt, bejelentette a rendőrségen és kiderült, hogy az övé. Akkor kezdett leesni neki.
2009. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de amúgy a repteres nő nem is volt repteres mert volt egy rész amikor kereste de nem találta.
2009. júl. 13. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem, csak odaképzelte. Odajárt, hogy jópofizzon a kislány anyjának és beképzelte, hogy jóban vannak. De csak szerette volna.
2009. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A repteret még értem. A balesetkor az elütött gyerekhez rohanó anya hátterében a reptér irányítótornyát láthatta. Ezért kötötte össze a repteret a nővel.

De a kopasz képzeletbeli fickónak (aki ugyebár a képzeletbeli önmaga volt) miért voltak levágva a bal kezén az ujjai és a helyére felvarrva a lábujja? Ezt egyáltalán nem értem.

A munkahelyi baleseteket sem értem. Mi köze az egészhez? Ezzel összefüggő: Miért gépész a film címe? Csupáncsak mert a foglalkozása az?

2023. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!