Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak lenne nekem a...

Melyik szak lenne nekem a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok tisztában egyes szakokkal. Pl hogy mit tanulnak, mi lesz a végzettsége, hol tud elhelyezkedni, stb.

Mérnöki pályára szeretnék menni, jah és lány vagyok. De igazából nem tudom melyiket pályázzam meg, pontosan amiatt, hogy nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb nekem, mint lány és egyéb másért is. Pl nem szeretem a kémiát. Csak olyan szak érdekelne ahol többnyire matek és fizika van. Na de sima matek vagy fizika szakra nem akarok menni.

Egy-két példát tudnátok mondani, a szak rövid leírásával. Utálok hosszú leírásokat olvasni.



2012. szept. 15. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
gépészmérnök. manapság az egyik legkeresettebb szakma, elég jól is lehet vele keresni (még itt, Magyarországon is), és pont a matek és fizika kell oda. nem egyszerű elvégezni, de ha sikerül, akkor jól fogsz járni vele.
2012. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt tudom, de nem hinném, hogy lány létemre menne. Kicsit távol áll tőlem ez a szerelősdi. Meg nem hinném, hogy ezen a szakon vannak lányok. Lehet, hogy egy-kettő, de az is csak azért mert lehet hogy inkább fiús beállítottságú...
2012. szept. 15. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

gépészmérnök nem csak szerelésből áll. sőt...nagyobb része tervezés.


nem kötekedni akarok, de szakmát ne ez alapján válassz. nincs sok csaj? ez eléggé éretlen gondolkodásra vall.

menj műkörmösnek, ott tuti találsz öribarinőt.

2012. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy csajos lány, de igazából fiús se... De ahogy hallom egyik ismerősömtől... nem nagyon jártak sikerrel azok a lányok akik gépészmérnökként tanultak. Mondjuk nem tudom tudásilag mi áll e mögött. De ez akkor is egy fiús szak.
2012. szept. 16. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!