Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók! Milyen...

Orvostanhallgatók! Milyen volt az ápolástan gyakorlatotok első (vagy másodév) után?

Figyelt kérdés
Hova mentetek? Miket kellett csinálnotok, és mi az amit ti akartatok csinálni és meg is engedték? Tetszett vagy csalódás volt? Esetleg volt olyan aki nem a saját egyeteme klinikáján csinálta, hanem egy másik orvosi egyetem kórházában? Veletek hogy bántak?
2012. szept. 17. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szülészeti osztályra mentem, mert egyrést nagyon érdekel a szülészet-nőgyógyászat, másrészt jókat hallottam róla:)

Nekem nagyon tetszett. Olyan nagyon sok mindent nem lehetett csinálni, csak néhány injekció volt, ágyazás, gyógyszerosztás, vérnyomásmérés, viszont rengeteg dolgot láttam:) A szülésznők és a dokik is nagyon rendesek voltak velem, az orvosok sokat magyaráztak. Voltam szülésen), különböző műtéteken (hüvelyplasztika, abortusz, laparoszkópos cisztaműtét, méheltávolítás, császármetszés - szerencsémre épp ikercsászár volt:D), megnéztem hogy csináltak CTG-t, OPT-t, voltam lent ambulancián (sima nőgyógyászati vizsgálat, hasi és hüvelyi UH).

Mikor épp nem volt teendő, akkor bementem az újszülött osztályra segíteni, babázni kicsit:)


Mivel első gyakon szerettem volna megtanulni vénát szúrni, és szülészeten nem igazán kellett, így egy hetet a végén az SBO-n töltöttem. Ott csináltunk egy rakás EKG-t, branült szúrtam, néztem ascites csapolást, injekcióztam.


Mivel baromira tetszett a nézelődés, így a gyakorlat után még megkértem a kórházban, hogy hagy maradjak műtéteket nézni:D

Szóval amikor volt kedvem, akkor megnéztem melyik műtőben mi van, és bementem:D

Láttam epehólyag-eltávolítást, vakbélműtétet, vesekivételt, pajzsmirigykivételt, craniotomiát.


Nagyon jó kis gyakorlat volt:D

Egyébként nem abban a városban voltam, ahol tanulok, hanem ahol lakom. És itt nincs orvosi egyetem:)

2012. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
ÉN SBO-n voltam Pesten, ott ahol lakok, és nagyon jó élmény volt, megtanítottak vénázni, EKG-t csinálni, láttam reanimációt stb. Sztem érdemes sbo-ra menni, ott sok mindent lehet látni, tanulni. Nem a saját klinika volt, csak úgy bekéreckedtem.
2019. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!