Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hidrobiológus állás szerintetek?

Hidrobiológus állás szerintetek?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam ezen a szakmán, szerintem nagyon érdekes. Bár nem tudom mekkora kereslet van rá Magyarországon..és külföldön? Keresete hazai pályán, és külföldin? Minden infót előre köszönök!:)

(Pályaválasztás előtt állok, és szükséges minden infót begyűjtenem):D


2012. szept. 19. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs rá kereslet Mo-n szerintem egyáltalán, külföldön biztos nagyobb... amúgy tudod, hogy ez az egyik legnehezebb szak, amit nagyon kevesen tudnak elvégezni? Meg csak úgy ér vmit, ha az ember nem csak a Bsc-t végzi el, hanem megyutána Msc-re, ha Phd-zik, akkor meg pláne
2012. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.:)

Sejtettem, hogy rögtön jönnek olyan kommentek is, hogy "biztos kibuksz onnan mert nehéz". :P

De nembaj, jó tudni.:)

2012. szept. 19. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Mivel biológus tanuló vagyok, így tudom, h milyen nehéz és csak szólok, hogy ne érjen meglepetés, mint sokakat
2012. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oh, király.:) Akkor benne vagy a dologban.:D

Hol tanulsz és mióta?:) Milyen térre szeretnél orientálódni, és mik a lehetségesek? Ha van egy kis időd, segítenél a biológia "rejtelmeibe" belevezetni?:D Azaz, hogy pontosabban milyen ágai vannak, milyen szakmám stb.:)

2012. szept. 20. 14:53
 5/7 Porge válasza:
Szia, én most vagyok végzős Hidrobiológ MSc-n Debrecenben. Alapszakon Biológa BSc-s voltam. Mivel kevesen ismerik ezt a szakmát, egyelőre nincs nagy kereslet, bár mostanában láttam már kifejezetten hidrobiológusnak való álláshirdetést. :) Tényleg nem könnyű a szak, de odafigyeléssel és rengeteg tanulással el lehet végezni (nem ritka a vizsgaidőszkonként 12-14 vizsga sem). Remélem tudtam valamit segíteni. :)
2012. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Bocsi hogy ide írok,az utolsó válaszolót szeretném megkérdezni hogy sikerült e elhelyezkedned és hol, vmint a csoporttársaid hol kaptak munkát? Engem is érdekelne ez a szak.
2014. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magát a szakot nem nehéz egyáltalán elvégezni szerintem, jófejek a tanárok. Csak egy bökkenő van vele, hogy ezzel a végzettséggel éhbérért dolgoztatnak a munkáltatók. A szakmában egyáltalán nem vagy megfizetve, máshová meg nem kellesz, mondván, hogy ilyen végzettséggel nem keresnek embert (és leszarják, hogy te más munkakörbe szeretnél elhelyezkedni, kapásból elküldenek minden nem szakmába vágó helyről, mert vagy közöd nincs ahhoz a területhez, amire jelentkezni akarsz, vagy túlképzett vagy hozzá, amennyiben az a szakma nem igényel képesítést...kivéve ha van ismerősöd valahol és berak téged). Akkor már inkább egy sima biológus msc....bár ha rám hallgatsz, valami trendi szakmában választasz MSc képzést, Hidrobiológusként nagyon rosszul fogsz járni, legalábbis a szakmában alul vagy fizetve teljesen (kb.100-130.000 a fizetés, ami a diplomás bérek minimuma)
2015. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!