Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a csillagászat,...

Nagyon érdekel a csillagászat, ilyen témakörben szeretnék továbbtanulni. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Egész jó gimnáziumba járok, ha megerőltetem magam akkor összehozhatok egy jó érettségit. Hallottam, hogy az ELTE-n van ilyen kar. Mik a vélemények róla?

És van-e értelme erre felé továbbtanulni? Lehetőség álláskeresésre ezzel kapcsolatban a későbbiekben?



2012. szept. 1. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Kar biztos nincs, maximum szak, de szerintem még az sem, esetleg msc-n. Valószínűleg fizika alapszakról lehet arra továbbmenni, de ha megkeresed az ELTE honlapján a természettudományi kar-t (TTK), ott biztos megtalálod valahol. Nem tudom, hogy itthon mekkora kereslet van csillagászokra, de külföldön szerintem biztos meg lehet belőle élni.
2012. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jelenleg két helyen van Magyarországon csillagász képzés, Budapesten (ELTE) és Szegeden (SZTE). Én a szegedi egyetemre járok és hasonlóak a céljaim. Érdemes fizika alapszakon kezdeni, mivel itt a 2. félévtől fel lehet venni a csillagász szakirányt ami felkészít a csillagász mesterképzésre. Tehát 3 év fizika Bsc csillagász szakiránnyal majd 2 év Msc csillagász képzés. Értelem szerűen elég sok matek tantárgy is van valamint egy kis kémia, biológia is. Én sajnos az első évet eléggé elcsesztem így úgy néz ki csúszok is egy évet.


Elhelyezkedni csillagász diplomával Magyarországon nem igazán lehet, külföldön viszont biztosan lehet találni állást főleg ha jól tanulsz.

2012. szept. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2012. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!