Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Római jog vizsgára mit kell...

Római jog vizsgára mit kell tudni?

Figyelt kérdés

most állok érettségi előtt, és a jövő filózom. szeretnék jogász lenni, de a római jogtól nagyon félek.

ott mindent kell tudni latinul is, vagy a latin nevét nem kérik annyira a dolgoknak, csak magyarul?


2012. szept. 21. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz szerintem:


http://www.youtube.com/watch?v=gvQs7rgYcz4

2012. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A római jog c. tankönyvet. Egyébként a római jog egyáltalán nem nehéz. Szerintem vannak sokkal rosszabb tantárgyak.
2012. szept. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

azt értem h a tananyagot, ami ugye a könyv.

de minden dolgot tisztséget, szót, latinul is vissza kell adni?

2012. szept. 22. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Egyetemtől függ.

Az elten, ami a legszínvonalasabb, ott a római jognak az a feladata, hogy kiszórja a nem odavalót. A latint nyilván tudni kell, a latin szavakat nem csak tudni, de ki is kell tudni ejteni, plusz latin mondatokat és regulákat is tudni kell, nyilván értelmezve. Ha csak bevágod a res iducata-t, azzal sokra nem mész, ha nem érted, nem tudod levezetni, akkor bukás.

Plusz hiába magolsz be mindent, az még lehet bukás. Ha nem érted pl. a rokoni kapcsolatokat (cognatio, agnatio), és ez hogyan jelenik meg pl. a jogutódlásnál, akkor szintén bukás.

Persze más egyetemeken abszolút teljesíthetőbb és barátságosabb az RJ.

AZonban az rj nem a legnehezebb a tanulmányaid alatt, ettől lesznek lényegesen rosszabbak is.

Addig ajánlom látogass el egy olyan könyvtárba, ahol meg tudod nézni Hamza Gábor - Földi András a római jog története és institúciói c. könyvet. Elsőnek bonyolult lesz, nem kell tőle megijedni.

2012. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megnéztem, megijedtem :D nagyon sok a latin szó, azok nélkül nem tűnt nehéznek. de együtt elég para :(
2012. szept. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!