Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy vegyem rá anyumékat,...

Hogy vegyem rá anyumékat, hogy engedjék, hogy kollégiumos legyek? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Na szóval, az van, hogy kollégiumba szeretnék menni, majd amikor szakközépiskolába fogok járni. Még sokára lesz, de általában előre szoktam tervezni. 3 órára lakom attól az iskolától. Azért szeretnék oda menni, mert oda jár és ott lakik a már majdnem 3 éve legjobb barátnőm és mert olyan szak is van ott, amire eleve menni szerettem volna. Anyumék ellenzik, mert messze van, nem értik meg, hogy nekem jobb lenne ott, elég visszahúzódó vagyok, és szerintem jó lehetőség lenne, hogy 'elszakadjak' a családomtól és több barátot szerezzek. Másrészt ha nem oda, akkor Pestre járnék iskolába, és minden nap 80 percet kéne utaznom, ami még rosszabb lenne, mert későn érnék haza, nagyon korán kéne kelnem + fáradtan nehéz lenne délután tanulni. Én egy megbízható lánynak tartom magam, ezzel nincs gond, elég jól tanulok (4-5-ös). Ja és nem azzal van a gond, hogy a kollégium sokba kerül meg a 3-4 hetente hazajárás. Ott boldog lennék és közel ahhoz az egyetlen emberhez akivel mindent megtudok beszélni és ő is velem.( A lány most lett elsős abba a szakközépbe. ) Szóval az lenne a kérésem, hogy légyszíves segítsetek nekem, hogy győzzem meg anyumékat a dologról? Nekem ez tényleg fontos lenne.:\:) Rendes válaszokat szeretnék, 'oltásokat' ne, nincs rá szükségem. Előre is köszönöm szépen annak, aki válaszol.

12/L



2012. szept. 23. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva megértem a szüleidet, hiszen még túl korai lenne elszakadnod tőlük ilyen messzire. A koli tipikusan az a hely, ahol mindig van valami, tanulni szinte esélytelen normálisan. A középsulisban ugyan adnak még kaját, takarítást, ilyesmiket viszont magadnak kell megoldanod. Az a helyzet, hogy mivel harmadik éve koleszos vagyok, átlátom ezt az életformát, és nem ajánlom. Most talán jól tanulsz, a kolesz viszont rendszerint próbára teszi az embert, hiszen belekerül egy egészen más társaságba, akik belehúzzák egy másfajta életformába, a tanulás pedig egyre inkább háttérbe szorul majd úgy, hogy észre sem veszed. Vannak, akiknek idővel sikerül magukra találni, viszont nem egy embert ismerek, akinek itt kezdtek leromlani a jegyei, aminek köszönhetően nem jutott be az áhított egyetemre, azóta pedig meggebed, hogy szerezzen valami papírt, amivel találhat munkát, hiszen tudjuk jól, mennyit ér az érettségi a munkaerő piacon...

Megértem, hogy szeretnél a barátnőd közelében lenni, viszont barátkozni és együtt élni valakivel két teljesen más dolog. Nem egy hatalmas barátságot láttam már tönkre menni egy év együtt élés után, bár ismerek olyanokat, akik rájöttek a különbségekre, külön költöztek, és megmaradt a jó viszony. A szüleid azt nézik csak, ami hosszú távon jó neked, ez pedig nem a barátság, hanem egy erős iskola, és - legalább érettségiig - az otthoni környezet. Hidd el, éppen elég lesz utána kiszakadnod onnan, a bejárásnak pedig vannak előnyei is: pl tanulhatsz, olvashatsz az úton, és igen, a korán kelés hátrány, viszont ki lehet bírni. Egy darabig talán rossz lesz, viszont, ha te is teszel azért, hogy be tudj illeszkedni az új közösségbe, a másik helyen is jól érezheted magad.

2012. szept. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! :)
2012. szept. 23. 01:00
 3/3 anonim válasza:

én épp most ,megyek felvételizni (pontosabban most szombaton voltam) és én pont olyan családból származom ahol semmit sem lehet előre tudni (pl.:nővérem mikor költözik vissza hozzánk a fiával aki 10. honapos

egy olyan kis lakás-ba ahol 2. db szoba van és az egyik akkora mint egy egér lyuk, és már alapból itt vagyok én, a hugom és anyum. anyum meg az a fajta, hogy vele beszélni le se lehet ülni, így érdekesek nálunk a minden napok), de én megmondtam neki komolyan, hogy én vagy apumhozu költözök aki 2,5 orára van innen vagy kollégiumba megyek, és ezzel a nővérem is egyet ért, de a többiek nem, és pont most vagyok ott hogy iskolákat ahova megyek le kell adnom, és én csak olyan iskolát nézek ami minnél meszebb van és kollégiumi része is van. igy én azt tanácsolom, ha neked nem olyan az anyud mint nekem, hogy magyarázd el neki ugy, hogy ő is megértse, hogy miért és mi okokból szeretnél kollégiumista lenni.

2014. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!