Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi képzésről át...

Általános orvosi képzésről át lehet menni a fogorvosi képzésre az első év után?

Figyelt kérdés
Fogorvos szeretnék lenni, de az is fontos számomra, hogyha lehet akkor a Semmelweisen. Szeretném tudni, hogy át lehet-e menni a ÁOK-ról a FOK-ra, ugyanis akkor a sorrend biztos hogy ez lenne: SE-FOK, SE-ÁOK, DE-FOK, DE-ÁOK. Azért kérdem, mert hallottam egyik ismerősömtől, hogy lehet ilyet (mert az első évben ugyanazt tanulják ajdnem(?)), de inkább tájékozódok. Ha nem lehet átmenni, akkor pedig a második a DE-FOK lenne..:)

2012. szept. 23. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, de van egy-két tárgy amit be kell majd pótolni.
2012. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én személyesem ismerek valakit aki velem kezdett ÁOK-n, idén már másodéves FOK-on. Hogy kellett-e valamit pótolnia, meg hogy mi a menete azt nem tudom. (Debreceni Egyetem)
2012. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem átmehetsz, és akkor a közös tárgyakat be is számítják (pl. biofizika, nyelvek stb.), viszont a kimaradt tárgyakat (pl. odontológia) neked is teljesítened kell. Vagyis, ha elvégzed az első évet ÁOK-n, akkor szerintem kizárt, hogy a FOK-on elkezdhesd a második évet, viszont a beszámított tárgyak miatt az első FOK-os éved könnyebb lesz.


Azt viszont nem tudom, hogy automatikusan átvesznek-e vagy mondjuk egy bizonyos átlagot megkövetelnek, esetleg elvárják, hogy újrafelvételizz, mint az akkor érettségizők...

2012. szept. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dékániban mindenképpen! Egy-két tárggyal többjük van a FOK-osoknak, azokat pótolni kell, de lehet, hogy behozhatod őket másodévben is (bár nagyon húzós éved lesz akkor, az biztos...). Úgyhogy irány a dékáni =)
2012. szept. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos a dékániba nem tudok bemenni, mert vidéken lakom, de arra gondoltam hogy nyílt napon esetleg megérdeklődöm, bár nem tudom, hogy egy egyetemi nyílt nap milyen :D
2012. szept. 26. 20:24
 6/8 anonim válasza:
Én átmentem! Tavaly ÁOKs voltam mert nem vettek fel FOK-ra. AZ első évemet ugyanúgy csináltam mint mindenki, a plusz fogorvosi tárgyakra kértem a fogorvosi kari dékántól engedélyt hogy felvehessem. Tehát végül ott tartottam, mint a többi elsőéves fogász. Ősszel csináltam újra egy érettségit egyetem mellett, amelyik miatt ugye nem sikerült bejussak előző évben, de ősszel sikerült jobbat írnom, februárban jelentkeztem újra, most pedig felvettek. Bekellett iratkoznom megint, de kreditátviteli irodán keresztül elintéztem, hogy mindent elfogadjanak, így immáron másodéves FOKos vagyok :)
2012. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy utolsó? Se-Fok-on vagy?
2012. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha nincs elég pontom, "csak" ÁOK-ra, akkor újra kell érettségiznem és jelentkeznem, annyi hogy közben csinálom az ÁOK-t is? :O
2012. okt. 14. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!