Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diszlexiás vagyok, de ezt...

Ha diszlexiás vagyok, de ezt nem igazoltattuk a tanulmányaim alatt, akkor ha most kérek róla papírt, lehet még egy diplomát szereznem?

Figyelt kérdés
Már néztem egy csomó helyen, de nem találtam erről semmit. Egy diszgráfiás ismerősöm mondta, hogy ha van valami "disz"-em, akkor lehet két diplomám. Ez igaz? Akkor is igaz, ha soha nem kértem igazolást arról, hogy diszlexiás vagyok?

2012. szept. 25. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, nem is tartom életszerűnek. Ami viszont biztos, hogy egy csoporttársam így mentesült a nyelvvizsga alól. Vitt arról papírt, hogy diszlexiás (tényleg az volt) és megkapta anélkül is a diplomáját, hogy nyelvvizsgázott volna.
2012. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha tényleg diszes lennél, akkor már nagyon korán gond lett volna a tanulásban. és megkaptad volna a papírt, még általános alsó tagozatában. akik meg szakvélemény nélkül állítják, hogy diszesek, azok meg vagy nagyon lusták tanulni, vagy a tanár szívatását nem bírják elviselni.

tudom, mert én is fel akartam magam mentetni matekból, mert nem bírtam azt a tempót(meg amúgy se vagyok egy nagy matekos) és mégis 3-as lett az érettségim.

2012. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha nincs "disz-es" papírod, akkor is lehet két diplomád. Ha egy sikerült, a másik miért ne sikerülne?
2012. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"ha van valami "disz"-em, akkor lehet két diplomám"


- 1. bárkinek lehet két diplomája. 2. mégis mond már meg, mi értelme volna egy tanulási képességzavarral rendelkező embert abban támogatni, hogy az átlagemebrhez képes legalább kétszer annyi időt töltsön el az egyetemen, amikor valószínűleg egy diploma is kihívás neki.

2012. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Szakképzésben is 2 annyi munka lenne neki. Még kénne állni pár pillanatra.
ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!