Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás: Szakközép...

Pályaválasztás: Szakközép vagy gimnázium?

Figyelt kérdés

Most, hogy nyolcadikos lettem, rám szakadt a súly: Merre tovább? Eddig kitűnő tanuló voltam, most is jó jegyeket szerzek, szinte csak ötösöket. Viszont a szívem mégis nagyon húz a művészeti ágak felé, ezért gondolkodom a Kaposvári Zichy Mihály Szakközépben és a Pécsi Művészeti Gimiben. Alkalmazott grafikát tanulnék, ha minden igaz, de még a nyílt nap sokat változtathat.

A tanárnő felkészítene a felvételire, de szerinte gimiben lenne a helyem.

A másik nagy szerelmem a történelem, amit a Táncsics Mihály Gimiben tanulhatnék emelt szintű töri szakon.

Viszont mindkét lehetőség ad egy irányt, ami már egyenesen vezet a pályám végéhez.

Kérdés tehát: Kitűnő tanulóként elmenjek-e egy művészeti szakközépbe, vagy menjek töri szakra a Táncsicsba, esetleg tanuljak nyelvet egy jó gimiben?

14/L (Somogy megyei vagyok..)



2012. szept. 25. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, tanulj művészetet.
2012. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
a Táncsics Mihály Gimnáziumból egy jó érettségivel még igy is elmehetsz majd egy egyetemre ha úgy gondolod. ha érdekel a tovább tanulás azt javaslom.. a Zichyből nem tudom mennyire lehetne tovább tanulni jó pontokkal. ( 17/L Munkácsy Mihály Gimnázium)
2012. szept. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én is így voltam, mint Te. /Teljesen egy cipőben járunk,jártunk./ A Zichyt senki sem ajánlotta, mondván túl jók a jegyeim hozzá. (lehet, hogy szk. de akkor is mások a viszonyok ...) Szóval, egy érettségivel bármerre továbbmehetsz. Max. jelöld be másodiknak, és ha nem jön össze az első (persze ezt kétlem) akkor felvesznek oda.

Én is így tettem, felvettek az elsőre, aztán érettségi után még ráérek gondolkodni. (reméljük)

:) A.

2012. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos még mindig tanácstalan vagyok, de az biztos, hogy művészetiben tanulok tovább. Kérdés: Hol? (:
2012. szept. 27. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Pécsre menj. :)) Az színvonalasabb. :)) Sok sikert.
2012. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy tabi vagy? :DDD csak mert én igen :D én is gondolkodtam ezeken a sulikon, de én arra jutottam, hogy Almádiba akarok menni, a DLSB-be. De eszembe jutott a Táncsics, Munkácsy, pécsi Babits, siófoki Perczel, Pécsett még a Kodály meg a Leöwey is jó... :)
2012. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok tabi :DDDD

Németet tanulok amúgy, de nekem is megfordult a fejembe a Kodály spanyol szaka. Hetedikben még nagyon leöweysta akartam lenni, de mint hallottam igen nehéz az a suli és sajnos olyan tanárunk van, akit nem szívesen kérnék meg, hogy segítsen felkészülni. :(

2012. szept. 28. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:
értem. :)
2012. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!