Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell befejezzek...

Milyen iskolát kell befejezzek, ha nőgyógyász akarok lenni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba szeretnék először menni! Azután hova kéne mennyek? Milyen egyetemre? Orvosit be kell fejezzek? Kb. Hány év az egyetem, meg a minden? És az országban hol van ilyen egyetem?... 14/l

2012. szept. 25. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetem (Budapest - SOTE, Szeged - SzTE, Debrecen - DE, Pécs - PTE), 6 év, utána rezidensképzés alatt szakosodás (kb 3 év).
2012. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
5 év az a kb. 3....
2012. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Orvosira kell menned, ami nem egy sétagalopp, tele van kémiákkal, biológiákkal és fizikákkal. Általános orvosi szak 6 év utána még a szakorvosi még asszem 2 év.

Orvosi van Pesten, Pécsett, Szegeden és Debrecenben

2012. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az orvosi után nincs egyetem éppen nőgyógyászatra? Vagy az nem kell?
2012. szept. 25. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nőgyógyászati egyetem. Van orvosi egyetem, ami után a rezidensképzés segítségével leszel végleg nőgyógyász.
2012. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bensdorp ***** válasza:
100%
Aki nem ismeri a pontos menetét, inkább ne írjon semmit, mint valótlant... Tehát pontosan: érettségi után 6 év általános orvosi egyetem, majd 2 év rezidensképzés, aztán 3 év szakképzés. Ekkortól végezhetsz leghamarabb önálló nőgyógyászati munkát. (De ha magyarországi magyar vagy, addig a magyartudásodat nagyon fontos, hogy helyrehozd.)
2012. szept. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
AZ utolsó hozzászóló zárójelét nem igazán értem. Nem magyarországi magyar vagyok, de oda szeretnék menni!
2012. szept. 26. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg a helyesírásodra gondolt. egyébként kérdezem így sok év elteltével, hogy hogy haladsz a nőgyógyászathoz vezető utadon?:D
2021. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!