Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit vizsgál a nőgyógyász ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit vizsgál a nőgyógyász ha először akarok tablettát felíratni?

Figyelt kérdés
Gondolom h megvizsgál...vesz vért is? Mennyi ideig tart míg kiírja a gyógyszert? stb
2011. márc. 5. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Vért nem vesz! Max. egy rákszűrést csinál. Tőlem anno inkább kérdezgetett. Ilyeneket, hogy dohányzom-e, volt-e már valamilyen hormonális problémám stb! De nagyon sok doki még ennyit se. Barátnőm amikor bement, akkor két perc alatt felírta neki az akkor divatos gyógyszert és kész!
2011. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nagyon nagy gáz ha nem mondom el neki h eddig cigiztem,(nem akarom h anyu megtudja) de ha gyógyszert fogok szedni akkor leteszem. Vagy ha nem bírom akkor napi 1-2 szál.
2011. márc. 5. 08:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyukád nem fogja megtudni, mert az orvosi titoktartás kötelezi. Mindent mondj el a dokinak, ha kérdezi, bár a dohányzás nem befolyásol semmit.

Egy jó nőgyógyász elküld vérvételre is, mert nem mindenkinek írhatnak fel akármilyen gyógyszert a mellékhatások miatt. Általában azonban ez sem szokott megtörténni, aztán jönnek a gondok egyeseknél.

2011. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Amikor én voltam tablettáért kért vizelet s vér mintát is ... csak utána vizsgált meg és irt fel gyógyszert.
2011. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezte, van-e valami állandó betegségem, illetve hogy a családban milyen komolyabb betegségek voltak, pl tüdőembólia, szívroham, rák, stb. Azután megvizsgált (rákszűrés), és mivel a családomban sem voltak szerencsére ilyen betegségek, és én sem vagyok semmilyen beteg, meg allergiám sincs, ezért előre kiírt nekem egy gyógyszert, de elküldött vérvételre is. Nem ő veszi le a vért! Hanem a saját orvosodhoz menj el, vagy kórházba, ott vesznek vért, és megmondod hogy nőgyógyászati vizsgálathoz kell, és akkor 1 hét múlva kb mehetsz vissza az eredményért. Majd ezt az eredményt visszajuttatod a nőgyógyászhoz.
2011. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első, az elég nagy baj, ha nem küldött el laborba vérvételre, ezzel muszáj megnézni, rendben van-e a májműködés meg van egy trombózishajlam, mert ha ezek nincsenek rendben, úgy soha nem szedhetsz hormongyógyszert, a legkisebb hormontartalmút sem! Nálam sem végzett aki felírta, csak kérdezte, volt-e a családban trombózis, mondtam neki, hogy anyám is meg nagyanyám is hajlamos visszértágulatokra, de mintha meg se hallotta volna, felírta a cuccot. Aztán hónapokkal később máshoz mentem felíratni az aktuális adagot és a másik doki szabályosan tombolt, hogy nem küldetek el engem vérvételre és azzal a lendülettel írta is a beutalót, hogy most azonnal menjek a laborba. Úgyhogy szörnyű felelőtlen az az orvos, aki ezt nem szűri! Szóval rákszűrés, vérvétel, ezeket meg kell csináltatnia és utána is évente ismételni kell ugyanezeket.
2011. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!