Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet alapképzésen, majd...

Hol lehet alapképzésen, majd mesterképzésen középiskolai fizikatanárnak tanulni Magyarországon? És ezek között melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
fizikatanár, Mo

2012. okt. 5. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom máshol is van de itt egy példa.

[link]

Egyszakos tanár nincs, így majd egy minor szakot kell mellé választanod. De jövőre változások lesznek a tanári képzésen így inkább nem írok semmit.

2012. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

alapképzésen fizika szakra kell felvételezni, aztán amikor felvettek, akkor azon belül választhatod a tanári szakirányt. Annak elvégzése után meg fizikatanár MSc.


Viszont már régóta pedzegetik, hogy a tanári képzést vissza kéne állítani az osztatlan képzési formára, szóval lehet, hogy ez még a közeljövőben változik.



Igaziból amíg csak középiskolai tanár szeretnél lenni, addig mondhatni mindegy, hogy hova jelentkezel - a tanári képzések szakmai szempontból nem akkora cuccok, szóval ott nem nagyon számít, hogy az adott egyetem fizika szakja mennyire elismert, mennyire vannak ott kiemelkedő fizikusok vagy mennyire elismert az egyetem fizikus képzése külföldön, mennyire vannak kapcsolataik külföldi egyetemekkel, stb.

Ha esetleg gondolkozol azon is, hogy esetleg azért kutatói irányba is kacsintgatsz, akkor viszont már - ha van rá lehetőség - lehet, hogy érdemes azt is nézni, hogy az adott egyetem fizika szakja mennyire elismert. Ebből a szempontból Magyarországon az ELTE és a SZTE fizika szakjai emelkednek ki.

2012. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!