Melyik orvosi egyetem a legjobb Magyarországon?

Figyelt kérdés
Melyik orvosi egyetem a legjobb Magyarországon?
2012. ápr. 5. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Egyértelműen a SOTE. Az összes egyetemünk közül összesen kettő elismert nemzetközileg is - és a SOTE az egyik.
2012. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ennek örülök,hogy ezt mondtad mivel én is ezt néztem ki . És van valamilyen tapasztalatod az egyetemmel kapcsolatban?
2012. ápr. 5. 09:04
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajna nincs. Menj el nyílt napra, meg keress egy elsős sotést, kérd el tőle, milyen előadások vannak, és ülj be néhányra. Az a legtutibb információforrás :)
2012. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :)
2012. ápr. 5. 09:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
PTE-ÁOK.Több orvos is ezt mondta és a felvi.hu-n a pécsi megelőzte a többit az oktatók színvonalában.
2012. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nincs jobb vagy rosszabb. Mindenki a sajátját fogja a legjobbnak tartani. A SOTE-ról is többet halottam egyébként már, hogy rosszabb mint egy SZTE. De mind1. Én PTE-re jelentkeztem, mivel pécsi vagyok.
2012. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem orvosnak tanulok, de úgy tudom ez az egyetlen olyan szak, amire azt mondják, hogy mindenhol egyforma színvonalú az országban.

(persze biztos vannak olyan tárgyak, amit az egyiken jobban a másikon "rosszabbul" oktatnak, de úgy alapvetően ugyanolyan tudást adnak)

2012. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én most felvételizek Pécsre.Nagyon sok jót hallottam róla.
2012. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi értelme ezen veszekedni szerintem, úgyis mindenki a saját egyetemét mondja. És persze az adott egyetemen úgy is mindenki azt mondja, hogy az a legjobb.

Mindegyik diplomát elfogadják. Ahol a SOTE diplomáját elfogadják külföldön, ott elfogadják a szegedit is.

Az meg, hogy nemzetközileg csak a SOTE ismert, elég nagy butaság. Eddig ahány listát láttam, mindegyiken csak az ELTE és az SZTE szerepelt (azok sem túl előkelő helyen egyébként...)


Amúgy sincs olyan, hogy egy egyetem mindenben a legjobb. Vhol jobb az elmélet, vhol a gyakorlat. Vhol jobb a kutatás, vhol jobb a klinikum.

Vhol jobb az anatómia, vhol jobb a patosz.

2012. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És miből érdemes érettségiznem ha orvosira akarok menni? Gondolom kémia, biológia kéne ....
2012. ápr. 5. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!