Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Összességében tehát aki nem...

Összességében tehát aki nem villamosmérnöknek tanul, az fel is kötheti magát?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vannak egyéb mérnöki, informatikai szakok, melyekkel szinte biztos az elhelyezkedés, csak keresni kell.
2012. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gépészmérnököknek is jól megy, vagy a gyógyszerészeknek, vegyészeknek. Az orvosoknak és ápolóknak is mindig lesz munkájuk, még ha a fizetés egy rakás sz@r is. Btw: apukám villamosmérnök és egy percig ne higgye azt senki, hogy úszunk a pénzben. Vagyis, ha túlórázik, akkor igen van, de ismétlem: ha túlórázik, és az nem egy-két óra plusz szokott lenni.
2012. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármit csinálsz, abból legyél a legjobb és akkor nem kell félned, hogy rosszul fogsz keresni!
2012. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszolók mind megkapták a zöld kezet. Végzős gimnazistaként mostanában sokat foglalkozom ezzel a témával. A kissé provokatív kérdést vitaindító felvetésnek szántam, szeretném, ha minél többen kifejtenétek a véleményeteket erről a dologról! Mit érdemes tanulni? Valóban túlképzés van egyes szakokon? Mihez kezdjenek a bölcsészek? A mérnöki-informatikai vonalon dolgozók valóban elégedettebbek lehetnek, mint a többiek? A fennálló problémákra milyen megoldásokat javasolnátok?
2012. okt. 6. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez attól is függ, mi érdekel téged. Csak azért ne menj informatikusnak vagy mérnöknek, mert állítólag jól keresnek. Aki nem motivált ezen szakmákban, az nem fog jól keresni. Szóval jól teszed, ha foglalkozol vele. A lényeg hogy az érdeklődést kombináld némileg a munkaerő piaci igényekkel. Pl. ha érdekel az ókori Egyiptom, attól még nem érdemes ilyen szakra menned, majd hobbiból olvasol róla, el is utazol oda, ha lesz rá pénzed, de egyiptológusként nem lenne esélyed elhelyezkedni. Ha mégis, legyen mindig B terv.


Szóval ha gondolod, leírhatod mi érdekel, itt nem csak tantárgyakra gondolok, aztán megnézhetjük milyen szakmák kapcsolódnak ezekhez, esetleg utána lehet nézni annak is, ezek közül melyek piacképesek most, melyeknél várható a jövőben, stb. Vitaindítónak tényleg jó kérdés, nyilván persze tudjuk nem így van.

2012. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A bölcsész sem mind1 egyébként, hogy mit értesz rajta. Külön olasz órákat veszek, a tanárom egy fiatal, 28 év körüli nő, aki azon kívül, hogy külön órákat ad egy általa bérlet irodában, még fordítói feladatokat is vállal. És teljesen jól megy neki. Mást nem tanít, csak olaszt. Nagyon jól meg tud élni és imádja a munkáját. Tehát ez a bölcsész dolog is valahol túl van szerintem reagálva. Jól nyilván most nem az esztétika szakosokra gondolok, mert azt még mindig nem értem, hogy azzal mit lehet kezdeni, illetőleg az anglisztikásokból is rengeteg van már, de sztem egy angol-francia, vagy angol-orosz párosítással úgyszintén teljesen jól meg lehet élni. De ez csak az én véleményem. Nyilván aki ölbe tett kézzel várja a sült galambot, az gépészmérnökként sem fog munkát találni.
2012. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6:

Általában nem a nyelvszakosokkal van a gond. Na de szabad bölcsészet, társadalomtudomány, művelődésszervezés például... De mondhatom a magyar szakot is, aminek tanárként van értelme, de egyrészt többségük nem is akar és amúgy sem tud tanár lenni, mert túl sokat képeznek belőlük.

2012. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
tény, hogy mostanában villamos a gépészmérnök álláshirdetésből van a legtöbb. de mire te végzel 5 év múlva, már egyáltalán nem biztos, hogy így lesz. szerintem a ttk-ra lesz nagyobb kereslet. majd meglátjuk. minden esetre bölcsész ne legyél!
2012. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát válaszd azt ami érdekel, mert ha olyat tanulsz, amivel esetleg el lehet helyezkedni, de egyáltalán nem érdekel, akkor semmi értelme, csak elb*szod az életed, mert ha lesz is munkád, lehet, hogy utálni fogod, de az is lehet, hogy 1-2 félév után otthagyod a sulit, mert egyszerűen nem fogod bírni. Én se tudtam középsuliban se az olyan tárgyakat jól megtanulni, amik nem érdekeltek annyira, mint ami érdekelt.

Én a Hadtudományira járok, imádom, meg valószínűleg munkám is lesz. Engem ez érdekelt kisiskolás korom óta, és szerintem nem is fogom soha megbánni, hogy ide jelentkeztem.


20/L

2012. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha még egyszer valaki a mérnököket sujkolja az emberek tudatába, hogy annál jobb nincs, az el van tévedve. Egy mérnök ismerősöm nincs, viszont annál több akik még egyetemi diploma nélkül is keresnek havi 0,5-1 milliót. Mellesleg olvastam minap, hogy villamosmérnökön végzett két ember, az egyik 110.000 fizetéssel, a másik meg még munkát keres.....
2012. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!