Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépgyártástechnológiai technik...

Gépgyártástechnológiai technikus vagy CAD-CAM informatikusnak tanuljak?

Figyelt kérdés
Még van lehetőségem váltani és nem tudok a két képzés közül választani.

2012. okt. 7. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első szakról nem tudok semmit, viszont a második az számítógépes munka, mégpedig az alkatrészek lemodellezése és a számítógépen való kezelése.


Írd le pontosan, hogy mi az első.


Szerintem oda menj, amelyik érdekel. Ha olyan munkát választasz, amit szeretsz, akkor az már szinte nem is munka, hanem szórakozás.


Csináld azt, amit szeretsz, és azzal legyél boldog, ne azzal, amit utálsz, és úgy kelsz fel minden nap, hogy na már megint dolgozni kell.


A te döntésed.

2012. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy egyikre sem, nincs jelenjük és jövőjük sem. Én CAD-CAM informatikusnak tanultam 3 éve S.tarjánban, sikeresen levizsgáztam, de semmi jóval nem kecsegtetett eddig. Akkor van ennek értelme, ha már most tudod, hogy el fogsz tudni helyezkedni. Olyan szakmát tanulj inkább, amiről mások is tudják, hogy mit jelent, vagy menj felsőoktatásba és szerezz diplomát.
2012. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gépgyártástechnológiai technikus: feladata az ipar területén a mérnöki felkészültséget nem igénylő gépészeti jellegű gyártmány. és gyártásfejlesztési tervezési, irányítási munka, ezen felül tanul CAD/CAM-et is.
2012. nov. 3. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a CAD-CAM amit a gépgyártástechnikusok tanulnak semmire sem jó. :D

Hidd el semmi értelme ezeknek a szakmáknak. A CAD-CAM informatikusokat tudják pótolni a gépészmérnökök, sőt gépészmérnök szakon belül is van CAD-CAM szakirány. A gépgyártástecnológus pedig egy sima esztergályos is lehetne.

2012. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel senki ne tanuljon szakmát, szerezzen mindenki diplomát, én ezzel nenm értek egyet, sztem egy jó szakmával is lehet érvényesülni.
2012. nov. 3. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!