Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen a legjobb a...

Melyik egyetemen a legjobb a mérnöki képzés?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok pl. vegyészmérnök, gépészmérnök
2012. okt. 9. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

BME. Ez Magyarország legrégebbi műszaki egyeteme.


Egy képzés általában mindig ott a legjobb, ahol az országban először indult olyan képzés.

2012. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
gépészmérnökiből 3 is a legjobbak közé tartozik magyarországon. az egyik a BME, a másik a Miskolci Egyetem és a harmadik a Szent István Egyetem (Gödöllőn). Ennek a három egyetemnek van is egy szerződése/megállapodása, hogy egyiket se lehessen könnyebben elvégezni, és igy ennek a 3-nak ugyanolyan értékes legyen a gépészmérnök diplomája. Sajnos a köztudatban (ahogy ezen az oldalon is) mindenki azt mondja hogy a "BME a legjobb aki nem oda jár az csicska" meg hasonló okosságok, de valójában semmit nem tudnak a felsőoktatásról se. Hozzáteszem a SZIE-n állásbörzén (vagy hogy hivják), a cégektől az emberek kb 80%-a gépészmérnököt keresett. Azt viszont nem tudom hogy a BME-n van ilyen de tuti. Röviden ha jó gépész képzést akarsz akkor BME, SZIE vagy ME.
2012. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ezt a szerződést hol találtad ki h egyforma nehéz elvégezni ezt a három egyetemet? :D ilyen soha nem is volt.

Am igen, a BME-n a legjobb a képzés.

2012. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mondom hogy nem szerződés hanem inkább megállapodás hogy a vizsgákat ugyanolyan nehézre lövik be. amúgy meg valamelyik egyetem nyiltnapján mondták. asszem a SZIE nyiltnapján.
2012. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

jah, igen gondoltam vhogy h a 3 közül nem a legerősebb suliban... :) (és ezt a legnagyobb jóindulattal mondom)

ilyenről szó nincs, semmi köze a vizsgák nehézségeinek egymáshoz. alapból teljesen más órákat tartanak a három egyetemen, ha megnézed. így nincs is értelme a nehézségeket ugyanolyanra belőni.

2012. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:


SZIE-s gépészmérnök vagyok, van ismerősöm aki BME-ről jött hozzánk, és bár a matek sokkal könnyebb nálunk, öszességében jópár BME-s tárgy nevetségesen könnyű az itteniekhez képest, pl mechanika.

Verheted a melled az ottani matekkal, sok mindenre szerintem nem jó, gépészként egy korrekt szilárdságtan tudás pl sokkal előbbre való.

2012. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ki verte a mellét a matekkal? Ezt a mechanikás dolgot gondold át még egyszer szerintem, nézd meg mondjuk a két tantervet összehasonlítva.

2012. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan rólad beszéltem, bocsi, rosszul fejeztem ki magam, de öszességében a BME-sek a matek miatt panaszkodnak állandóan.


Mechanika? Igen, valószínűleg a tantervre kell alapozni, nem pedig ismerősök tapasztalataira akik végigjárták mindkettőt. Mondom ezt úgy, hogy nem nézek BME-s tanterveket.

2012. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a matek miatt szoktak panaszkodni. De összeveszni nem fogunk ezen igazából. Én nem akarok veszekedni ilyen dolgokon, felesleges. Reméljük h a kérdezőnek tudtunk segíteni. :)
2012. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem semmi bajom a BME-vel, valószínűleg tényleg itt a legjobb/legelismertebb a mérnökképzés ma Magyarországon, viszont az ME és a SZIE sincs sokkal lemaradva. Maradjunk ennyiben :)
2012. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!