Nem tudom, mi legyek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezi, hogy szerintetek mi legyek?. ( hülye kérdés de nekem semmi ötletem nincs, meg hogy melyik suliba kéne mennem debrecenbe?) Lehet hogy kéttannyelvűre fogok járni, vagy angol szakra de aztán hogyan tovább?

2012. okt. 9. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem tudod, hogy mi legyél.
2012. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mi van?!
2012. okt. 9. 22:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Válaszoltam a kérdésedre.


Egyébként a kutya nem fog ajánlani neked semmi, mert még a lenti részt sem tudtat érthetően kiírni: kéttannylevűk gimnázium szoktak lenni, angol szakok meg egyetemen vannak. Akkor most hova mennél?

2012. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Egyetem vagy középiskolás leszel? Ha középiskolás, akkor menj egy jó gimnáziumba, onnan több irányba is tovább tudsz akkor haladni. Szerintem az egyetem megválasztása lényegesebb, és csak akkor érdemes szakosodott középiskolába menni, ha amellett a szakma mellett eltökélted magad. De még így sem vagy determinálva, én is más egyetemre mentem végül, mint amit középiskolában tanultam.

Az pedig hogy mi legyél neked kell eldönteni. Örök közhely hogy azt dolgozd amit szeretsz csinálni. Gondolkozz el mi az amivel szabadidőben szívesen foglalkozol és van-e olyan munkaterület. Persze fontos szempont a pénz/megélhetés is, ezért érdemes olyat választani amiben a tudásod eladható is lesz. Hiába vagy oda az almalébe áztatott hungarocell farigcsálásáért, ha ezt senki nem akarja megvenni... Úgyhogy azt dolgozd amit szeretsz és eladható. Ha nem tudsz a hobbijaidból választani, gondolkozz el hogy melyik iskolai tantárgy a legszimpatikusabb, és nézz körül annak milyen szakterületei vannak/hol alkalmazzák.

Menj el nyílt napokra/állásbörzékre. Kérdezgess embereket a munkájuk felől: miért választották/szeretik-e/hogy lehet vele keresni/szerethető-e stb... Valamint nézz szét interneten írd be hogy különböző szakmák mivel foglalkoznak. Valamint még megnézheted hogy a jelenlegi helyzetben milyen hiányszakmák vannak. Lehetetlen hogy valakinek ne tetsszen meg egyik szakma sem, hacsak nem lusta/naplopó, hogy felkutassa és tegyen érte...

2012. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Elsőnek üzenem, hogy a kérdésben lévő közhelyes hibánál már csak a te válaszod közhelyesebb...
2012. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ötödiknek üzenem, hogy nem érdekel.
2012. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hobbim a bmx, de állandóan bügykölöm mert szeretek biciklit szerelni.:)
2012. okt. 9. 22:43
 8/12 anonim válasza:

Mi mondjuk meg hogy mi legyél???

Figyelj, semmit se tudunk rólad, se az érdeklődési körödről se arról hogy mihez van tehetséged.

Erre csak te tudhatod a választ!

2012. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem kérek leszóló válaszokat, pl ki minek szeretne menni.
2012. okt. 9. 22:48
 10/12 anonim válasza:

Még mindig nem tudjuk, hogy középbe/egyetembe készülődsz.

Ha szeretsz biciklit szerelni, akkor ez a bicikli szervizesség is egy szakma. De azért hozzátenném, hogy ezt a biciklizősdit kinövi az ember, én is sokat bringáztam/tiráloztam/szereltem gyermekkoromban, de természetesen nem lettem bicikliszerelő. Gondolkozz kicsit előre. Ne pazarold el az ifjúságod, merj akár komolyabb szakmákban is gondolkodni, hisz sose késő. Orvos, mérnök, matematikus vagy bármi komolyabb szakmát is végezhetsz ha fektetsz bele munkát, csak nézz utána mi van, tágítsd a témában az ismereteidet. Továbbá neked is vannak szüleid, az ilyesmiben velük nem szoktál beszélgetni, vagy legalább a haverokkal?

2012. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!