Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek történelem...

Hogyan készüljek történelem és magyar középszintű érettségire? Könyv, módszer, bármi?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.es vagyok. Viszonylag jó vagyok mindkét tantárgyból, de egyik tanárom se tanít valami jól. Megnéztem az előző évek érettségifeladatsorait, és rájöttem, hogy semmit nem tudok.

Mit tehetek?

Milyen könyveket ajánlanátok?

Hogyan készüljek fel?


2012. okt. 10. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
történelem tankönyv, és tételek megtanulása.
2012. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és Honfoglalózz sokat!
2012. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mind a 4 tankönyvből tanuljak meg minden anyagot? (töri)
2012. okt. 10. 15:41
 4/4 anonim válasza:

A történelem érettségi (középszinten) nem nagy kaland. Józan paraszti ésszel "meg lehet csinálni". Az esszétémákhoz kapsz forrást, amiből össze tudsz kaparni pár mondatot. Ha mégsem, ott az atlasz, amiből copyzhatsz rengetek információt.

A magyar sem vészes. Az elemzés annál inkább. Arra gyúrj.

Írásbelire nem lehet túl sokat készülni. Nem is érdemes. Az előző évek esszétémái tuti nem lesznek benne a jövő éviben. Sok sikert! És ne parázz!

(Nem dicsekvésképp, de semmit nem készültem írásbelire. Szóbelin 4 tárgyból volt összesen 120 tételem. 120-ból 4-et (ha) tudtam. Minden érettségi tárgyból 4-es, 5-össel végeztem (amit a forrásoknak köszönhetek) Kivéve a matekot. Középsuliban végig 2-es voltam. Az érettségim 3-asra sikerült. Vicc az érettségi. :)

2012. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!